Tässä vinkki katsomon haihattelijoille . Jyväskylässä on sama pohdinta edessä. Kustannus arvio siellä liikkuu 8,4-10 miljoonan paikkeilla. Turha selittää että kyllä kankoonpäässä se tulee paljon halvemmaksi.
Siis ainoa kysymys onkin että kannattaako.
Kankaanpääläisten veronmaksajien rahoja ei kannata tuohon hankkeeseen hukkaan..
Pistetään rahat vaikka katujen päällystämisiin , kadut kuin osaksi kuin kyntöpeltoa.
Siis ainoa kysymys onkin että kannattaako.
Kankaanpääläisten veronmaksajien rahoja ei kannata tuohon hankkeeseen hukkaan..
Pistetään rahat vaikka katujen päällystämisiin , kadut kuin osaksi kuin kyntöpeltoa.
Vastaukset 22
Vanhimmat
kyllä asia on just näin pesäpallokatsomoon aurinkolasit ja sateenvarjo mukaan ja kankaanpään kadut kuntoon korjausvelka tolkuton
Marginaali laji
"Marginaali laji"
Vain kaksi sanaa, ja kaksi virhettä.
Toivottavasti ymmärsit
...tanan tunari. Kommentoitko mahdollisista kirjoitusvirheistä? HuhHuh.
En ymmärtänyt. Väännä rautalangasta. Apina.
Ihan samaa mieltä. Ei yhtä lajia vaan voi kaupungin vähistä rahoista suosia. Nyt on satsattu liikuntaan ja liikuntapaikkoihin viime aikoina jo ihan tarpeeksi. Jotain muuta välillä.
Siellähän on hyvä katettu katsomo,taitaa olla Suomen ensimmäisiä.
Räpyläpalloon ei kannata sijoittaa mihnään katsomoon.
Se on sillai että kun sataa niin sillon ei pelata. Se on vaan
pallopeliä. Lapsekkin juoksoo sisäälle kun rupiaa satamahan.
Jää kuralapiot santalaatikolle.
"Se on sillai että kun sataa niin sillon ei pelata. Se on vaan
pallopeliä."
Kyllä sateellakin pelataan, se katettu katsomo rakennetaan nimensä mukaisesti katsojille, ei pelaajille.
Jos katsomo välttämättä halutaan niin Aution Shelli ja St1 myyntiin ja rahat katsomoon.
"Jos katsomo välttämättä halutaan niin Aution Shelli ja St1 myyntiin ja rahat katsomoon."
Näin uutena paikkakuntalaisena en ole tiennytkään, että kaupunki omistaa huoltamoitakin.
Eikö Autiolta perittäviä vuokria voisi korottaa, myynnin sijaan?
Kiitos. Olipas hyvä mielipide. ei lisättävää.
Hyvä kun tänne tulee välillä oikeitakin mielipiteitä.
Ikinä ei tule maksetuksi katsomot tällä väkimäärällä mitä kankaanpäässä. Kyllä ne on samat ihmiset mitkä peleissä käy on sitten katto päällä tai ei. Eipä hiihtokilpailuissa ole katoksia ja väkeä on ladunvarrella talvella. Hieno asia on toki, että meillä on joukkue joka pelaa korkeimmalla sarjatasolla mutta realiteetit eivät oikein kohtaa. Kaikkea hyvää kuitenkin tulevaan kauteen.
Juma. Lastensairaalakin maksettiin pääosin yksityisten lahjoituksilla - jos nyt joku taho täällä päässä yrittää sönköttää että 10miljoonan katos tarttee saada pesispenkkirivien ylle ja yhteisitä varoista, niin nousen kapinaan. Ääntä ja seuraajia löytyy!
Rakentakaa vaikka moskeija torille, mutta omilla rahoilla!?
Sitä mää vaa ihmettelen että millä helevetillä semmonen katos voi maksaa miljoonia🧐🧐
Monta kähmijää välis rakentaa samaan aikaan taloa.
Nyt on sellanen joukkue saatu kokoon että herranjumala sentään,, 2-3 juoksua hyvällä tuurilla per ottelu,,, varma jumbo joukkue superpesis häviää kokonaan k:päästä,, miten on mahdollista pelata superia puulaakitason joukkueella,, ehkä riikonen ainut jokeritason pelaaja
300 ihmistä katsomossa ,tuolle porukalle voi ostaa sateenvarjot,ja mailan tippuessa sarjaporrasta alemmas,ei tarvitse miettiä katosta.kuka vastaa tuon joukkueen kasaamisesta?puolella pelaajista loukkaantumis historia todella huolestuttava.
Kyllä ja miten nämä joukkueen kasaajat ja ns. Sponsorit luulevat että yleisöä kiinnostaa tulla katsomaan että osuuko joku palloon ja jos osuu niin lyödään koppia ja joo en minäkään osaa mutta en siksi pelaakaan,, kyllä joukkueessa pitäisi ns oikeita pelimiehiä olla ainakin se 4-5 että saataisiin peli kulkemaan...
MULLITORI TAKAISIN.
Se on taas pelipäivä kankoonpääläisille,, jännitettävää riittää että saadaanko enemmän kuin pari juoksua per jakso.....