Toimintaa rajalle

Vartiuksen suunnalle pitäisi saada piakkoin samanlaista toimintaa kuin Ukraina/Venäjä rajalla:
https://www.verkkouutiset.fi/a/ukrainaan-vieva-rautatie-tuhottiin-venajan-puolella/#a49b9e53
Löytyykö vapaaehtoisia?
368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niin kyllä tuo raja pitäisi täyttää panssariesteillä sekä miinoittaa. Teiden tuntumaan myös sellaista joilla ne saadaan tukkoon helposti. Rautatie voidaan katkaista omalta puolelta helposti ensimmäisenä.

Äänestä

Ainakin jokainen venäläinen olisi tutkittava, ettei kyseessä ole raiskaaja, pedofiili eli venäjän armeijan sotilas, joka on saanut kunniamerkin lasten kiduttamisesta ja raiskaamisesta. Sotilas on voinut saada lomaa hyvin suoritetusta silpomisesta ja tulee Suomeen lepäämään, jotta jaksaa palata sotarikoshommiin.

Kannattaa olla yhteydessä Ukrainaan, jossa kyetään identifioimaan suuri osa venäläisistä sotarikollisista. Jos niitä saadaan kiinni, niin kannattaa heti viedä raudoissa Haagiin, koska Suomessa on venäjämielinen oikeuslaitos ja täällä sotarikollisten mahdolliset tuomiot ovat pilkkaa ihmisten oikeustajulle.

Äänestä
  • Samoin ukrainalaiset sotarikoksia tehneet tuomiolle.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vartiuksen suunnalle pitäisi saada piakkoin samanlaista toimintaa kuin Ukraina/Venäjä rajalla:
https://www.verkkouutiset.fi/a/ukrainaan-vieva-rautatie-tuhottiin-venajan-puolella/#a49b9e53
Löytyykö vapaaehtoisia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu