proppu

Aiemmat "laiskat" autonomistajat ovat ilmeisesti vaihdattaneet öljyt muilla, koska alkuperäinen erikoisproppu on edelleenkin olemassa, tai sitten omistajilla on ollut ko. avain.
Saako sitä auki ilman sitä avainta?
3435
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...sitä "neliökolokantaa"? Eihän se tarvi sen kummempaa, kun viilaat tai smirgelöit tavallisen pultin kierrepäähän sopivan neliön ja väännät sillä propun auki. Myös ikkunanavauskahva taitaa sopia siihen...

Äänestä
  • Ja sattuu sopimaan myös joidenkin räikkäsarjojen
    kanssa tuleva eri hylsykokojen muunninpalikka.

    Äänestä

Sisäovesta otat kahvan ja sen oven sisällä olevan raudan, joka ne kahvat yhdistää, niin jo aukee ja oven kahvalla jaksaa vääntää sen auki, ei tarvii muita työkaluja. Minä kokeilin myös ikkunan avaajaa, mutta se oli liian ohut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bexisti kirjoitti:

Aiemmat "laiskat" autonomistajat ovat ilmeisesti vaihdattaneet öljyt muilla, koska alkuperäinen erikoisproppu on edelleenkin olemassa, tai sitten omistajilla on ollut ko. avain.
Saako sitä auki ilman sitä avainta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu