soveltuvuuskoe lähihoitaja

Anonyymi

Onko koe vaikea? Sain tiedon, että koe sisältää persoonaallisuustesti, matemaattinen ja psykologin haastattelu joita on ongelmanratkaisutaitotestin, aloitteellisuus ja vastuullisuus, sosiaalisuus ja itsensä ilmaiseminen. Millaisia testit on? Voiko harjoitella etukäteen?

3

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koe ei ole vaikea eikä sitä voi harjoitella etukäteen. Tarkoituksena on selvittää hakijan soveltuvuus lähihoitajan koulutukseen ja työhön. Sitä joko soveltuu tai sitten ei. Olet mitä olet, se riittää tai sitten ei.

    • Anonyymi

      Jos noita on päiväammiksessakin, siis noin 16v:lle, niin jos et pääse opiskelemaan, niin voi hakea toiselle alalle tai käydä lukion ja pyrkiä sitten Sh:ksi, joilla ei ole noin vaativaa seulaa, vaikka etiikkaa ja matikkaa ja logiikkaa (siihen koulutetaan jossain etukäteenkin - eräänlainen huijaus), ja etiikkaan ja mahdolliseen esim. tunteiden tunnistamiseen siinä ohessa, voi vastata järjellä, joka karsii vain tyhmimmät ja hulluimmat, ja ehkä liian rehelliset.
      Matikkaa sitten opiskelee muiden opintojen ohessa, ja pitäisi päästä jossain päin Suomea; tarve on suuri, ja mm. tästä syystä tarve on kääntynyt niin (viimeisen huhun mukaan), että Lh:sta on enemmän puutetta kuin Sh:sta, ja vanhusten hoidossa tarvitaan erityisesti juuri Lh:a.
      Voit kokeilla myös päihteitä ja lusmuasennetta, joilla kuulema pääsee hyvin Lh:n koulutukseen työvoimapoliittisena priorina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      119
      3694
    2. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      27
      2760
    3. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      7
      2465
    4. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      126
      2328
    5. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      8
      2084
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      37
      1667
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      58
      1076
    8. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      1000
    9. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      75
      974
    10. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      48
      918
    Aihe