Eli kyseisessä jammussa ei mene vaihteet päälle, kytkin kunnolla pohjassa ja säädöt ok.
Vaihdoin öljyt (Motul 10W40), kävi ihan kivasti ei ongelmia. No ajattelin lähteä liikkeelle, 1. silmään ja pärrä vaan pompauttaa ja sammuu. No ei mitään varmistan kytkimen säädöt, vaihtaa hyvin sammuksissa. Pärrä uudestaan käyntiin ja sama tapahtuu, samat setit teen ja ihmettelen. No perkele ei mene enään edes vaihde silmään (sammuksissakaan), kokoajan vaihde vapaalla.
Mikäs tuosta nyt mahdollisesti petti?
Yamaha FRZ 600R -96 vaihteet ei mene päälle.
Anonyymi
1
116
Vastaukset
- Anonyymi
Ei mikään. Sulla on kytkinlevyt liimautuneet kiinni talven aikana. Katso hyvä paikka missä on tilaa. Laitat ensin ykkösen päälle, kytkin pohjaan ja painat starttia. Anna pyörän lähteä liikkeelle jos ei jo irronnut. Pumppaa kaasulla ja pidä kytkin koko ajan pohjassa. Jos ei vieläkään irronnnut vaihda isommalle vaihteelle ja tee sama uudelleen. Kyllä se siitä irtoaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä292745- 911034
- 58911
- 66885
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26847Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu6837Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä37810Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.65794Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75724Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu136719