Aiemmat kuntotarkastukset

Kiinteistöstä on olemassa 3 kpl, eri vuosina aina myynnin yhteydessä, tehtyä kuntotarkastusraporttia. Onko 2 aiempaa raporttia sellaisia, että niiden sisältö huomioidaan riita tilanteessa, vai vain ja ainoastaan uusin tehty raportti?
151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos kaikki raportit on esitetty ostajalle, niin totta kai ne kaikki myös huomioidaan. Näitä pitää tarkastella yhdessä talon korjaushistorian kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kiinteistöstä on olemassa 3 kpl, eri vuosina aina myynnin yhteydessä, tehtyä kuntotarkastusraporttia. Onko 2 aiempaa raporttia sellaisia, että niiden sisältö huomioidaan riita tilanteessa, vai vain ja ainoastaan uusin tehty raportti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu