Rakastan sua vielä. rakastan, vaikka meille kävi pahasti ja tein siitä itte lopun omalla typeryydellä ja käytöksellä. Haluan vaan tai haluaisin, että tietäisit, että kaikki on mun omasta pahasta olosta ja tukahdutetuista tunteista johtuvaa.
Sä haluat unohtaa, jatkaa eteempäin, ymmärrän sen, ja lupaan antaa sun olla, vaikka vaikeeks se menee. Juoneena ainakin. Mutta tunnet mut, välitän ja ehkä kovasti kaipaan, aina ja ihan aina toivon sulle kaikkea hyvää.
Mä haluan, ettet olis yksinäinen ja joku tyttö löytyis, joka pehmentää sun kuoren, jonka oot itelles rakentanu. Mä en ollu se tyttö vielä sitä sulle tekemään, mutta että tiedät, että oon olemassa sua vartenki täällä.
Välillä kaipaan vaan sua niin paljon, sun vartalo oli mulle täydellinen. Kaipaan välillä sun hymyä ja sitä, miten sun silmätkin hymyilee silloin.
Niin kovaa halusisin silti tietää, vihaatko mua kaikkien temppujen takia vai näätkö sä mun läpi**
kaipaan sua.
Sä haluat unohtaa, jatkaa eteempäin, ymmärrän sen, ja lupaan antaa sun olla, vaikka vaikeeks se menee. Juoneena ainakin. Mutta tunnet mut, välitän ja ehkä kovasti kaipaan, aina ja ihan aina toivon sulle kaikkea hyvää.
Mä haluan, ettet olis yksinäinen ja joku tyttö löytyis, joka pehmentää sun kuoren, jonka oot itelles rakentanu. Mä en ollu se tyttö vielä sitä sulle tekemään, mutta että tiedät, että oon olemassa sua vartenki täällä.
Välillä kaipaan vaan sua niin paljon, sun vartalo oli mulle täydellinen. Kaipaan välillä sun hymyä ja sitä, miten sun silmätkin hymyilee silloin.
Niin kovaa halusisin silti tietää, vihaatko mua kaikkien temppujen takia vai näätkö sä mun läpi**
kaipaan sua.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Voi kuinka kauniin kaihoisasti kirjoitat.
Vaikuttaisi, että rakastat häntä vielä todella paljon. Jos takananne on pitkä suhde, hän varmasti tuntee täysin tapasi ja näkee sisimpääsi, mutta keskustelkaa yhdessä oikein ajan kanssa, ja yrittäkää ratkoa kriisinne jollain tavoin.
Toivottavasti elämänne järjestyy parhain päin. Voimia sinulle.
Kolme vuotta sitä kesti.
En jotenki vaan saa sitä ulos että kertoisin sille, että mua ahdistaa MINÄ ITTE, mua pelottaa miltä musta tuntuu, ja sitä varten tein typeriä temppuja, silti en kertaakaan oikeasti halunnu, että se menee. Odotin ja kaipasin, että se olis nähny että mua vaan sattuu, oikeasti.
Kyllä asiat jotenki vielä järjestyy, mutta rakastin sitä niin paljon, että en halua sen elämästä tehdä vaikeeta muutoin milläänlailla ja haluan vaan että se on onnellinen.
Kyllä mä vielä puhun, sit kun tiedän, että löydän siihen oikeet sanat, ja vieläpä saan sanottua ne niin, miten mä ne kirjotan/ajattelen.
kiitos sulle.
oma tarinani on murskaava ja tosi.
Kun seurusrtelimme,oli kaikki taivaallista uusioperhe-elämää.Äitini varoitti,"kaikki ne ovat hyviä aluksi".Miksen uskonut,en todellakaan tiedä.
Naimisiinkin menimme,ja kauhistuneena huomasin hääpäivänä,piilopullo!Ennenkuin vieraat olivat lähteneet miehestäni syöksyi ulos hirviö.Olin muka pakoittanut naimisiin,en missään tapauksessa.Nuorempana olin mallina ja hiusmallina useita vuosia,joten en ihan rumakaan ole.ehkä vain kalusto kotona.Meillä oli molemmilla teini-ikäiset lapset.Toinen siis hänen lapsensa saa mitä ikinä haluaa.Minun lapseni kiertää kirpputorit ym.mistä halvemmalla saa.Minun lapseni katkeroitui,ja halusi muuttaa pois kotoa,koska ei halunnut nähdä minua niin surullisena.Yksinhuoltajana rahani riittivät,kun osasimme elää normaalia elämää.Nyt minun rahat ovat yhteiset ja hän tekee omillaan mitä haluaa.Hän on kyllä töissä minä taas eläkkeellä jo 20v.Tulot melkein samat.Minä maksan tärkeimmät laskut ja muutama satasen edestä jää hänen vastuulleen.Yllätys, yllätys tuli iso lasku korkoineen.
Nukumme eri kerroksissa,minua ei enää oikein kiinnosta mikään.Ei minkäälainen yrittäminen parantaakaan suhdetta.
Minä kuitenkin omistan kaiken tässä huushollissa.
Mutta mistä sen voiman saisin lähteä tästä niin kylmästä oikeasti,(ei vain miesten juttuja baareissa)kuten tiedätte heidän tapansa.
Muut lapseni kauhistelivat valintaani,enkä enää ihmettele.Alkoholia kun kuluu joskus mutta silloinkin pari päivää kerrallaan.Sitä seuraa ilkeät sanat joita ei voi koskaan unohtaa.
Hänen mielestään kaikki naiset ovat ihan eri planeetaltata,siihen kyllä jo uskonkin.
Miksi tunteettomuus ja läheisyys ovat miehille niin kovin vaikeaa.Tietenkin minussakin vikaa,kuten kaikissa.Minä en kuitenkaan uhkaile erilaisilla asioilla,kuten hän jos puhun erosta ja muutosta kauas pois tavaroineni ja koirineni.Olen tullut siihen tulokseen että tämä siisti koti onkin tärkeintä hänelle,ei vaimo joka sen on tehnyt.
kaunis puutarha johon hän tehnyt oman osansa TUOMALLA MULLAT.
En tiedä enää kun tämä tuli valmiiksi onko tämä vastaus lainkaan sinulle,kunhan sain purettua surullista sydäntäni.Etsin vain ulospääsyn tietä uuteen alkuun jossain kaukana kipeistö tunteista.
Suurella sydämellä ja hymyttömäksi tulleilla huulilla,sen kadotti mieheni,johon ei koskaan rakkaus tehonnut,näytti vain.
ei olisi niin vaikea julki tuoda tunteita. Pelkään vain, että loukkaan sinua. Sillä vähiten haluan sinut nykyistä kauemmaksi karkoittaa.
sen.Oma moka: luotin ja odotin.En liian kauan, enkä liian vähän.
toisella puolella voi olla vastaavia tunteita. Olen hämmentynyt tästä kaikesta mutta jos kerrot minäkin kerron sinulle tunteeni.
Sun kirjotus oli kyllä tosi kaunis, vaikkakin surullinen. Mulle ainakin tuli tunne, että sä todella välität ja rakastat vieläkin. Sun ikävän tunteen pysty suorastaan aistiin tosta. Toivottavasti saat selvitettyä tuon.
Musta sun todellakin kannattaa yrittää jutella sen kanssa vielä. Jutelkaa oikeen kaikessa rauhassa. Kerro sille vaikka sama mitä kirjotit tänne. Jos se oikeesti välittää susta, niin sekin kyllä haluaa yrittää selvittää ongelmanne, sekin kyllä ainakin yrittää ymmärtää sua. Kaikki tekee joskus virheitä. Mä en ainakaan pystys oleen antamatta anteeksi, jos mulle noin sanottas.
Toivottavasti te saatte elämänne järjestettyä ja voitte jatkaa seurustelua.
tulee tippa linssiin...snif.
kunhan ei naiset pehmennä liikaa