Ei kiinnosta tv-ohjelmat, ei palstat, ei mikään. Kaadoin viiniäkin lakiin, mutta mitä sillä ilman sua tekee. En ilmeisesti voi tehdä muuta kuin haaveilla susta miehestä ja olla ihan hiljaa vaan. Hyvää yötä ihanalle.
Tylsää, tympeää
Anonyymi
61651
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 61
Vanhimmat
Älä välitä. On meitä muitakin joitten kutsuhuutoja ei kuulla. -rinssi-
Niinpä. Meitä on varmaan monta.
Miksi me täällä roikutaan, kun meitä ei kaiveta? -rinssi-
Mistä me tiedetään, että meitä ei kaivata? Roikun täällä koska joskus tuntuu, että hänkin ketä kaipaan. Mutta en usko hänen olevan kukaan prinssi.
Jaa... Kuka hän on? Olet aika onnekas jos koet, että täällä on sua varten joku. Minulla ei enää ole. -rinssi-
Miksi ei enää ole? Oliko joskus?
Ehkä oli, en tiedä sitäkään enää varmaksi. Varmaan kuvittelin kaiken. Taitaa hän olla poikakaverinsa kanssa nyt etelässä. Olkoon sitten.
-rinssi-
No tuskin kukaan täällä on, jos on toimivassa suhteessa. Elämä on.
Niin sepä se... Palsta kiinni ja nukkumaan. -rinssi-
Onhan siinä se hyvä kun kaataa viiniä lakkiin suun sijasta, niin ei nouse viini sitten hattuun.
Juu, mutta nyt nousee hattuun :)
Hyvää yötä, en ole juonut yhtään a holia tämän vuoden puolella
Sama mulla. Nyt kävin ihan erikseen ostamassa ja ostin vähän liikaakin. Mutta eipä tuo oikein maistu.
Ei ihan sama mutta melkein. Tuli väärin.
Ajattelin kyllä käydä, mutta sitten en käynytkään😉ehkä vapuksi
Vappuun joo, lakki päähän, Ullikselle ja skumppaa!
Tämä oli sivusta taas joku tunki väliin. Mä en ole Helsingissä vappuna :)
Etkä ole ylioppilas etkä juo skumppaa :)
Musiikki on seurana. Tv:tä ei jaksa avata. Viiniä ei ole. Hurrrrjaakin hurjempi perjantai-ilta. 😄
No mulla on tuo tv vielä auki ja Paula K siellä lauleskelee. Rakkauslauluja lisäämään tätä tuskaa.
Laulaako tuo, että kuuntelen Tomppaa.....
Sama nainen, eri laulu.. kuulen kuinka kitara komppaa.. laa la laa
Heh, no jos tarkkoja ollaan niin tv tavallaan auki mullakin on, kun musiikit sieltä tulee.
Niin mullakin ja musiikkia vaan sieltä kuuntelen Katse on täällä palstalla nyt.
Aikuinen nainen sä oot!
Oletin tuon kommentin olevan mieheltä naiselle, mulle, menikö sekaisin taas?
Sekaisinhan täällä kaikki. 😄
Suljin nyt koko tv:n. Olavi Uusivirta alkoi väännellä niin epämukavalla äänellä, että pakkohan se oli sulkea. t. ap
Sitä kun painaa kaukosäätimestä next niin se ongelma on ratkaistu. Nyt täytyy hypätä yli itsekin, toi setä on jättänyt sukukalleutensa oven väliin tai muuten todella tuskainen. Ikinä kuullutkaan moista kiekujaa. 😬
Sillä on kai joku hyvä biisi, josta tullut tunnetuksi, en vaan muista mikä :)
Myöhemmin alkanut turhan "taiteelliseksi" mun makuun. Hyvää yötä.
Itse pidän joistain Olavin biiseistä, mutta en kaikista. Harvemmin kyllä kuuntelenkaan. Valssia tanssitaidottomille olisi näköjään tarjolla. Hyvää yötä.
Mistä sinä tiedät mikä teini tai sen henkinen näitä kirjoittelee lämpimikseen ja esittää olevansa jotain mitä ei oikeasti ole? Kuten esimerkiksi performoi surkeaa naisihmistä, joka kollottaa limumuki kädessä jotain höhlyyksiä
Kyllä näitä aikuinen kirjoittelee. Lopetapa tuo mustamaalaaminen. Nolaat vain itsesi näillä.
Miten sinä luulet eläväsi tai eläneesi kun et tunne koivuniemen iskelmiä, HÖHLÄ!
https://www.youtube.com/watch?v=i1XjN9k7aLw
👁️👁️ Tuleeko seuraavaksi Koivuniemen herra?
Vai putlerin hallinnon palkka?
Viinilaki sallii alkoholin tilaamisen ulkomailta ilman veroseuraamuksia. :)
Virkamiehet syytteeseen kun valehtelevat!
Jos viinien verkkokaupasta halutaan tehdä rikosilmoituksia, seuraavat voisi tehdä virkamiehistä.
STM:n virkamiesten ristiretki alkoholinmyynnin vapauttamista vastaan on paraatiesimerkki julkisen vallan väärinkäytöstä!
https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/a/a4b49d7e-5226-4d4a-8bf7-3b43a526330c
Kaikenlaisia virkamiehiä. 🤔
Miten tämä tähän liittyy?
Aloittaja lisäsi viiniä lakiin.
Kepuolitsijoita kuten Sipilä ja berneri! Aina yrittämässä holhota itseään älykkäämpiä!!!
Kepulit käyttää kepulikonsteja aina!
aa, en muistanutkaan enää sitä virhettä.
Haluan sanoa, että tässä ei ole enää aloittaja mukana. Sipilää ikäväpalastalla huoh.
Viinilakiin liittyen se on. Ja noi virkamiehetkin on puoluekannaltaan samaa paskaa.
Kysymys etämyynnistä pyrittiin ratkaisemaan Juha Sipilän (kesk) hallituskaudella, kun alkoholilaki uudistettiin. Keskusta ajoi lakiin etämyyntikieltoa, jota kokoomus vastusti.
Lakiluonnoksen valmistelusta vastannut STM ehdotti etämyyntikieltoa, mutta EU-komissio torppasi sen maaliskuussa 2017 EU:n vapaan liikkuvuuden vastaisena. Pykälä poistettiin luonnoksesta.
Poliittisesti etämyynti oli solmussa. Ratkaisuna tilanteeseen STM:n virkamiehet ryhtyivät välittämään näkemystä siitä, että nykyinen alkoholilaki jo kieltäisi alkoholin etämyynnin.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/41a03691-6206-4db0-885b-e0810ff8f934
Näin on, kepulit kepuloi. Perkele.
Oliko Suomen laki?
Oli, en minä muiden lakeihin puutu tai kaatele. Suomessahan onneksi demokratiaa toisin kuin naapurissa.
Mä voisin haluta käydä mulkkaamassa ryysyn lakia silleen, että putler ja sen regiimi joutuu gulagiin ja hallintomuodoksi määräisin demokratian!!!
Mitkä lait sinun mielestäsi sitten täällä toimisi jos ei suomen viidakon vai? Ihan näppärähkö sketsi sinänsä rollin kirjoitusvirheestä, mutta siis tuota niin
Tämä ei ole aloittaja. Minä en pidä tuosta kirjoittajasta yhtään.
Putlerin gulagiin toivojasta vai?
Joo kai se todellisuus on silloin liian hyvää paettavaksi. Kauniita unia.
Todellisuus liian hyvää paettavaksi? Nyt en ihan ymmärrä. Liian huonoa vai hyvää?
Kauniita unia myös sinne.
Ap vaikuttaa tissuttelijalta ja se on todellisuudesta pakenemista.
Millainen tissuttelija tulee juontamaan tuntemattomien kirjoituksiin (en enää edes ala erikseen alleviivaamaan, että onko näin sisällötön lätinä trollausta vai ei) ? Tuo alkaa olla jo sen verran väkinäistä, että naurattaa
Turhaan maalitat. En ole sellainen yhtään. Tissuttelin nuorena jollain tapaa kyllä. Purin työstressiä viinilasiin ja vielä nuorempana tykkäsin baareista ja nousuhumalasta. Kuten suurin osa Suomen nuorisosta siihen aikaan. Mutta olen päässyt eroon tuollaisesta ja oppinut hallitsemaan stressiä muulla keinoin. Oikeastaan en stressaannu enää mistään enkä juo kuin harvoin. Harjoittelun tulosta. Eikä minulla ole tarvetta maalittaa ja alentaa toisia nettipalstoilla kuten sinulla. Olen siis sinua paljon enemmän ja parempi ihmisenä. Pyörin ihan eri sarjassa ihmisyydessä kuin sinä. Muista se ensi kerralla kun mua maalitat :)
Te olette molemmat säälittäviä rakkikoiria kyttäämässä muiden tunteita kun omia ei ole. Loppuunkäytettyjä lehmia molemmat. Muut kaipaa täällä jotain irl tykkäämäänsä ihmistä, kun te säälittävät elämättömät istutte täällä kiusaamassa ventovieraita.
Niin no meissä kahdessa piskissä on se ero, että minä kykenen erottamaan sekä sinun aloittajan maskuliinisen naisvihan, että tuon toisen feminiinisen naisvihan, enkä esimerkiksi intoudu maalituskampanjassani selvittämään lisää, että minua ja meitä kaikkia naisia niin rumasti tölvi tuolla internetissä, on se hävytön. No, kukapa ei osaisi olla jos tarve vaatii toisaalta, mutta se on kokonaan eri tarina se kausaalisuhteiden kehyksessä
En minä sinua enää lue. Tunnistan kahdesta sanasta tyylin ja siihen jää. Et kai oikeasti kuvittele, että ihmiset käyt täällä juttelemassa sinunlaisten kanssa? Kivaa juttuseuraa täällä etistään. Olet kuin koiranpaska kadun varrella. Väistetään toisemme kiitos kuten tähänkin asti tehty! Sillä täällä voidaan molemmat kaivata omaa ihanaa miestämme.
Kolmas sääntöjenvastainen toden sanoo tai ainakin nostaa aloituksen ynnä kommentit. On sitä syynsä kullakin näet ja toisilla se hieno käsitteistö katoaa suit sait sukkelaan ja tilalle tulee kielletty epäsivistynyt sanasto