Ei olisi huono idea tehdä tänne älykelloille oma palsta. Niitä käytetään paljon ja valikoima on suuri.
Älykellot/puettavat laitteet
Anonyymi
1091
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Eipä tähän foorumiin kannata enää palstoja perustaa..
Trolleja täynnä joka päivä. Parempi palsta on esimerkiksi Io tech
Suom24 nähtävästi rajoittaa sananvapautta. Jostain syystä edellinen "miksi ei" kysymys on poistettu sääntöjen vastaisena. Kysymyksessä ei ollut mitään ihmeellistä.
Syynä oli varmaankin viestin lyhyys. Käytäntönä näyttää olevan, että sanan tai parin sanan viestit poistetaan robotilla aika nopeasti.
Ja puhelin palsta päivitettävä, esim Sony
Ei käytetä, eikä tarvita omia palstoja tuollaisille hömpötyksille.
Varsinkaan palstalle jonka joka kolmas viesti on trollien tekemä koska valvontaa tai rekisteripakkoa ei ole.
Periaatteessa oma palsta älykelloille on toi hyvä idea. Mutta toisaalta en ole ihan varma olisiko se kovin mielekästä kuitenkaan. Älykello on loppujenlopuksi kuitenkin pieni ranteessa kulkeva älypuhelin hyvin usein, ainakin sillon jos kellossa on 4G tai 5G yhteydet. Wear OS on myöskin Android pohjimmiltaan jne. Ymmärrän siis mahdollisen ylläpidon asenteen, että älypuhelimia ei ehkä kannata erottaa erilleen älypuhelimista käytävästä keskustelusta. Esimerkiksi Samsung Galaxy Watch 4 ja tuleva 5 ovat Samsungin älykelloja ja siinä mielessä niistä voi keskustella Samsung -alueella jo nykyään. Mutta joo periaatteessa erillinen alue älykelloille on toki myös ihan hyvä idea.
Piti toki sanoa, että ymmärrän mahdollisen ylläpidon asenteen, että ÄLYKELLOJA ei ehkä kannata erottaa erilleen älypuhelimista, koska älykello on loppujenlopuksi hyvin usein käytännössä pieni älypuhelin, jota pidetään ranteessa.
Tälle palstalle ei ole järkevää tehdä enää uusia alueita kun keskustelut ovat alaluokkaa..