Ennustus

Ennustan, että vähgemmistöstä tulee pian ( 10-20:n vuoden aikana) enemmistö jolloin hamppu nautintoaineena ja päihteenä laillistetaan. Ennustan myös, että vasta silloin ruvetaan todella keskustelemaan kannabiksen vaarallisuudesta.
3347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

You never know....

Äänestä

Itse ennustan että kahden kuukauden sisällä jossain valtamediassa vedetään esiin aihe "Kannabis ja miksi sen linkittäminen koviin huumeisiin on huono asia" - artikkelissa suhtaudutaan kannabikseen negatiivisesti mutta sanotaan suoraan että nykyisessä systeemi tekee kannabiksesta pahemman kuin se onkaan.

Artikkeli eroaa vastaavista ennenkaikkea siksi että sen ovat kirjoittaneet huumevastaiset tahot eikä siinä esitetä valmiita ratkaisumalleja vaan ainoastaan kyseenalaistetaan huumepolitiikan tuo osa-alue.

Äänestä

sillä noilla lahjoilla tekisit konkan tosi nopeasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


enemmistö kirjoitti:

Ennustan, että vähgemmistöstä tulee pian ( 10-20:n vuoden aikana) enemmistö jolloin hamppu nautintoaineena ja päihteenä laillistetaan. Ennustan myös, että vasta silloin ruvetaan todella keskustelemaan kannabiksen vaarallisuudesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu