Ketä olisitte toivoneet jatkavan judon harrastamista meinaan siis nuoria judokoita viimeisen viiden vuoden sisältä?
Kenen olisitte toivoneet jatkavan?
12
1020
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikkien , ehdottomasti kaikkien!
Hait jotain supertalenttien nimiä.
Minusta ne on supertalentteja on niitä, jotka pysyy lajissa!!! Ja ne me tiedetään. - Anonyymi
Ehdottomasti kaikkien!
Jos ei halua kilpailla voi vain myös treenata, hälyttävällä vauhdilla on seurojen jäsenmäärät laskeneet.
Sori, jos hait jotain tiettyä nimeä, mutta judon jatkumon vuoksi JOKAINEN judoka on tärkeä!- Anonyymi
Nyt jäi meikäläinen sanattomaksi, helvetin hyvin sanottu!!!
- Anonyymi
Itkupillit saakin lopettaa! Ja jos ei hyppykuperkeikka onnistu kovalla parketilla, niin turha koittaa jatkaa alkeiskurssin jälkeen.
- Anonyymi
Tuskin puhuttiin alkeiskurssin jälkeen lopettaneista...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuskin puhuttiin alkeiskurssin jälkeen lopettaneista...
Tuskin puhuttiin alkeiskurssin aikana lopettaneista...
- Anonyymi
No vaikka tämän nuoren miehen...; S-Pankin sponsoroima 17-vuotias kirkkonummelainen judolupaus (poika) xxxx xxxxxxxxx on nuoresta iästään huolimatta ehtinyt saavuttaa poikkeuksellisen paljon judourallaan!? (Mitä?) Mäkelänrinteen urheilulukiossa opiskeleva xxxx treenaa 10–11 kertaa viikossa ja kunnianhimoisena tavoitteena on Rio de Janeirossa järjestettävät kesäolympialaiset 2016.
- Anonyymi
Nää on just niitä joilla menee paskat housuun ku ekan kerran tippuu niskoilleen. Joillakin on myös vaikeaa ymmärtää, että juuri niitä heikkoja ominaisuuksia pitää treenata uudelleen, uudelleen ja uudelleen.
Jos ei kestä mennä perseelleen, niin voi kattella jotain muuta lajia. - Anonyymi
Kysy Herra googlelta: judolupaus, tavoitteena olympialaiset jne. johan löytyy vastauksia...
- Anonyymi
Erikoista vihjailua. Mitäs tässä on nyt oikein takana . Cadeteissa menestyy fyysisesti valmiit Urheilijat.. Hyvin harva on valmis silloin.. Arvokisa mitaleita voittaneet cadetit jatkaa edelleen.. Pitkä tie ja kova matka Judon huipulle. En ole 40 vuoteen nähnyt Suomesta kuka sen on kestänyt..
- Anonyymi
On se nyt kumma kun ei paria mustelmaa kestetä. Ehkä pitäisi satsata mentaalivalmennukseen.
- Anonyymi
1. Valmentajille annettava lupa lyödä bambukepillä käsille ja jaloille.
2. Valmentajille annettava lupa kuristaa tajuttomaksi, sillä jos judoka on kokenut tajuttomuuden, niin hän ei enää pelkää ottelussa.
3. Kaikki heittotreeni tehtävä kovilla kisatatameilla. Ukemit ynnä muut kuperkeikat tehtävä parketilla.
Näin jyvät erottuvat akanoista eikä resursseja tuhlata luovuttajiin. Ugh, olen puhunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986178KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495657Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602673Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072098Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071808- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331068