Mihin unohtui asukas?

Anonyymi

Oletteko huomanneet jotenkin laimean otteen asukkaiden asioitten hoitamiseen Pietarilla? Tuntuu kuin toimistotyöntekijät olisivat itse itsensä pomoja ja huoltoukot eivät osaa sanoa juuta eikä jaata. Vähän on tuntuma kuin istuisi veneessä, jonka perämoottori on rikki ja airot tippuneet järveen.

6

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niitä ei paikallisten juoppojen jorinat ja ongelmat enää niinkuin kiinnosta..!

      • Anonyymi

        Eikä näemmä työssä käyvän ihmisenkään.


    • Anonyymi

      On huomattu ja en yhtään ihmettele. Pietarilla oli hyvä johtaja reilun vuoden verran. Uusi hallitus vaihtui viime syksynä ja hallituksen puheenjohtaja on kommari. Ja heti alkoi tapahtua. Ilmoitettiin vain, että Pietarille etsitään uutta toimitusjohtajaa. Ja nyt ovat sitten valinnan tehneet. Huhu kertoo, että valittu olisi joku maisterismies Jyväskylästä ja hänellä ei ole tämän alan kokemusta. Mutta tärkein kuulemma on, eli VASEMMISTON JÄSENKIRJA. Henkilökuntaa ei ole informoitu ja vuokralaisia ei senkään vertaa. On surullista, kun politiikka sotkee kaikki asiat. Pahoin pelkään, että tästä saamme me vuokralaiset kärsiä eniten ja ei se helppoa tule olemaan Pietarin työntekijöilläkään. Toivoa sopii, että uuden tulokkaan nuppi ei kestä olla johtajana Pietarilla.

    • Anonyymi

      Semmostahan se on, kun puulaakissa ei ole kunnollista johtoa eikä johdolla näkemystä tai osaamista. Toiminta lähtee tuuliajolle. Laskentasihteerin osaaminen ei riitä, vaikka kovasti pomoa leikkii.

      • Anonyymi

        Et ymärtä kebab laskea


    • Anonyymi

      Kebab kebab ette ymmärtä kun kebaaab

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      261
      9783
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      178
      5523
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      156
      5139
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      70
      4821
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2379
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2229
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      302
      1858
    8. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      90
      1557
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1501
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1123
    Aihe