Oletteko huomanneet jotenkin laimean otteen asukkaiden asioitten hoitamiseen Pietarilla? Tuntuu kuin toimistotyöntekijät olisivat itse itsensä pomoja ja huoltoukot eivät osaa sanoa juuta eikä jaata. Vähän on tuntuma kuin istuisi veneessä, jonka perämoottori on rikki ja airot tippuneet järveen.
Mihin unohtui asukas?
6
85
Vastaukset
- Anonyymi
Niitä ei paikallisten juoppojen jorinat ja ongelmat enää niinkuin kiinnosta..!
- Anonyymi
Eikä näemmä työssä käyvän ihmisenkään.
- Anonyymi
On huomattu ja en yhtään ihmettele. Pietarilla oli hyvä johtaja reilun vuoden verran. Uusi hallitus vaihtui viime syksynä ja hallituksen puheenjohtaja on kommari. Ja heti alkoi tapahtua. Ilmoitettiin vain, että Pietarille etsitään uutta toimitusjohtajaa. Ja nyt ovat sitten valinnan tehneet. Huhu kertoo, että valittu olisi joku maisterismies Jyväskylästä ja hänellä ei ole tämän alan kokemusta. Mutta tärkein kuulemma on, eli VASEMMISTON JÄSENKIRJA. Henkilökuntaa ei ole informoitu ja vuokralaisia ei senkään vertaa. On surullista, kun politiikka sotkee kaikki asiat. Pahoin pelkään, että tästä saamme me vuokralaiset kärsiä eniten ja ei se helppoa tule olemaan Pietarin työntekijöilläkään. Toivoa sopii, että uuden tulokkaan nuppi ei kestä olla johtajana Pietarilla.
- Anonyymi
Semmostahan se on, kun puulaakissa ei ole kunnollista johtoa eikä johdolla näkemystä tai osaamista. Toiminta lähtee tuuliajolle. Laskentasihteerin osaaminen ei riitä, vaikka kovasti pomoa leikkii.
- Anonyymi
Et ymärtä kebab laskea
- Anonyymi
Kebab kebab ette ymmärtä kun kebaaab
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695900Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1181395- 121231
- 1831064
- 59887