Moi,
Mercuryn trimmi toimii, mutta mittari (https://www.uspartsmarine.fi/ohjaus-ja-hallinta/mittarit/trimmi/tel57905e) ei värähdä. Neuvoja, mistä lähteä hakemaan vikaa? Kaapelit käynyt läpi ja mielestäni näyttäisi olevan OK. Onko joku anturi joka voi olla rikki tai mikä?
Terv,
Jarkko
Mercuryn trimmikulman mittari ei toimi
Anonyymi
8
1226
Vastaukset
- Anonyymi
Trimmikulma anturi uuvahtanu.
- Anonyymi
Täällä sama homma, ens oli tarkoitus vaihtaa se trimmikulma anturi, mut on niin vmäinen vaihtaa et korjasin sivuleikkureilla.
- Anonyymi
Ongelma ratkaistu.
- Anonyymi
Kuinka viallisen anturin voi korjata sivuleikkureilla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ongelma ratkaistu.
Kuinka ratkaisit ongelman ja mikä oli vikana?
- Anonyymi
Mikä malli olikaan kyseessä?
- Anonyymi
Mercury 75 ELPTO
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mercury 75 ELPTO
Trim sender
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746334MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415398Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.614264NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun734132Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja673891Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.741208- 3271082
- 581038
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32870Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62821