Kokeilkaa l-teaniinia

Anonyymi

Aamulla 1-2 ml l-teaniinijauhetta saa veren liikkeelle ja elimistön tuottamaan lämpöä. Itseäni vuosikymmenet vaivanneet kylmät ja kipeät kädet ovat nyt muisto vain, kun jo vähäinenkin kotosalla kävely nostaa ruumiinlämpöä mikä taas samalla auttaa laihtumaan. Lisäksi l-teaniini on luontainen tulehdusta estävä aminohappo, joka siten tukee niveltulehduksen tai -kuluman hoitoa. Itse en tule lopettamaan tämän teessäkin esiintyvän luontaistuotteen käyttöä!

L-teaniinista on myös sekin hyöty, että se rauhoittaa ja auttaa keskittymään. Kofeiinin ja l-teaniinin yhdistelmää käytetäänkin ADHD:n luontaisessa hoidossa.

3

1760

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mistä jauhetta saa,vai onko neste? Kaikki tällä ei ole selvän näkiöitä!Eikä luontaistuote hyllyillä käy,jos siltä ostat?

      • Anonyymi

        Jauheena tai kapseleina myydään luontaistuotekaupassa. Eikä ole kovin kallista, kun netissä 50 gramman purkki maksaa noin 10 euroa, eli kympillä saa 100 päivän annokset.


    • Anonyymi

      Itse kyllä koen, että teaniini rauhoittaa, mutta saa minut väsyneeksi ja palelevaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2142
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1795
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      236
      1288
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      950
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      87
      935
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      865
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      112
      762
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      719
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      706
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      689
    Aihe