Risuparta luulee ymmärtävänsä

Anonyymi

Kyllä, oikein hyviä kamerapuhelimia on saatavilla.
Jos kuitenkin erehdyt vaikkapa järjestelmäkameran ostamaan, niin huomaat pian lyöneesi kätesi paskaan. Kännykkä on sentään kännykkä ja järkkäriin verrattuna todella monipuolinen ja käytettävän kokoinen. Kännykällä voit harrastaa luontokuvausta ja heikossa valossa uusilla puhelimilla saa loistavaa jälkeä. Siihen saa sovitettua vaikka peilikaukoputken, makroa et tarvitse, sillä se löytyy useimmista sisäänrakennettuna.
Salamalaitetta ja minkäänlaisia suotimia tai vastavalosuojaa et tarvitse kehittyneiden kuvanmuokkausominaisuuksien ansiosta. Kännykän kuvausergonomia on todella hyvä ja sallii useita otteita. Keveyden ansiosta voit käyttää yhden käden otetta ja kuvata vauhdista. Lisäksi siinä on hyvä etsin.

Satsaa mieluummin vähän enemmän ja osta nykyaikainen kamerapuhelin niin saat loistavan kokonaisuuden. Unohda peilitön järkkäri objektiivirohjoineen, kompaktissa muodossa saat paljon käytettävämmän kokonaisuuden. Lisäksi
sinun ei tarvitse ostaa lisää koko laarillista objektiiveja jokaista vitun kuvaustarkoitusta varten erikseen.

12

270

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvin kiteytetty!

    • Anonyymi

      Lelukameroiden makrot, surkeat telekamerat ja mitättömät ultralaajakulmat ovat todella surkeita silläkin lailla, että megapikseleitä löytyy vain 12,mikä on todella vähän. Oikean kameran megapikselien määrä on aina sama riippumatta käytettävästä objektiivista.
      Lisäksi lelukamerat ovat todella epäherkkiä. Esimerkiksi tsamtsungin maksimi iso arvo on vain naurettavan pieni 3000.

      Lelukameran pikselimäärällä ei muutenkaan ole merkitystä, koska niillä suositellaan kuvattavan noin 12 megapikselin asetuksella.
      Fakta kun on, että mitä enemmän megapikseleitä lelun minimaalisen pienessä kennossa on, sitä enemmän kenno kohisee koska pienikokoinen pikseli vangitsee vain vähän valoa.

    • Anonyymi

      "Satsaa mieluummin vähän enemmän ja osta nykyaikainen kamerapuhelin "

      Sinähän olet todella yksinkertainen. Mikä tahansa kännykkä lelukamera on huomattavasti nykyaikaisia peilittömiä laadukkaita kamera objektiivi settejä halvempi.

      • Anonyymi

        Osta Sampsung niin ei noin pahasti kiristä.


    • Anonyymi

      Olet hyvin rajoittunut kuvaaja.

    • Anonyymi

      Kunhan Samsung Galaxy Note 22 ultra tulee markkinoille niin sitten Japanista kajahtaa. 200 Mpix kamera kaikilla herkuilla. Aaahhhhh...

      • Anonyymi

        "Fakta kun on, että mitä enemmän megapikseleitä lelun minimaalisen pienessä kennossa on, sitä enemmän kenno kohisee koska pienikokoinen pikseli vangitsee vain vähän valoa."


      • Anonyymi

        No huhhuh... tuo on jo aika raju.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No huhhuh... tuo on jo aika raju.

        Se on faktaa, mutta räkänokat eivät ymmärrä tosiasioita vaan mieluummin linkittävät tänne maahantuojien yliampuvia mainostekstejä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se on faktaa, mutta räkänokat eivät ymmärrä tosiasioita vaan mieluummin linkittävät tänne maahantuojien yliampuvia mainostekstejä.

        Ei kun tuo Samsung on raju, huhhuh!


    • Anonyymi

      No puhut yhden pieleen menneen otoksen tähden yhä itekses.

      • Anonyymi

        Samsungilla ei pieleen mene, etenkään kun on tuollaiset speksit.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      107
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      766
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      518
      725
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      625
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe