Suomalainen, matkusta nyt Italiaan katsomaan millaisia tapetteja ja parketteja makaronit ovat laittaneet maksamillasi elpymisrahoilla! Nettomaksajana olet oikeutettu toteamaan mitä olet maksanut.
Maksoitko turhasta?
Anonyymi
6
69
Vastaukset
- Anonyymi
Jännää ihanko totta mitenkä nyt niin
- Anonyymi
Suomalainen maksaa vaan eikä nurise. Vaikka Tuppurainen veisi kengätkin jalasta Italiaan ja Espanjaan, niin jäärä jatkaisi hangessa sukkasillaan.
- Anonyymi
Se on köyhän ja syrjäisen kansan ies. Emme saa kuin surkean vasemmistohallituksen ja itkevän naispääministerin.
- Anonyymi
Mene hyvä nainen töihin, niin saat omaa rahaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mene hyvä nainen töihin, niin saat omaa rahaa.
Taitaa sen työkalu olla jo niin kulunut, ettei sillä saa kunnon keikkoja.
- Anonyymi
Italialainen ei valita sähkölaskustaan, koska suomalaiset maksavat osan siitä. Omansa lisäksi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1484219Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va222201Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos521808Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3611685Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu221459Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi571457Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy801334Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä1521160Pitäisikö ilotulitteiden myynti kieltää?
Esim jyväskylässä ainakin on ammuttu ilotulitteita päin ihmisiä ja autoja. Samoin Helsingissä? Pitäisikö ilotulitteiden821142Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti221135