Xiaomi Redmi Note 10 5G
6,5 tuuman DotDisplay -näyttö
48 MP kolmoiskamera
Suuri 5000 mAh akku pikalatauksella
Mahtavaa suorituskykyä Elisan 5G-verkossa
Tarkemmat tiedot
4,96 €/kk6,90 €/kk
36kk sopimus, kokonaishinta 178,40 €
Tai kertamaksuna 179,00 €
48 Mpix kamera ei ole mikään huono. Suurempi kuin yhdessäkään järjestelmäkamerassa.
https://elisa.fi/kauppa/tuote/xiaomi-redmi-note-10-5g
Olisiko tämä sopiva laite aloittelevalle kuvaajalle
13
105
Vastaukset
- Anonyymi
Kenno ei todellakaan ole suurempi kuin järkkäreissä, mutta kyllä tuo on varmasti ihan ok kamerapuhelin.
- Anonyymi
Kuvaamiseen käytetty järkkäri parempi vaihtoehto.
- Anonyymi
Tässä on myös hyvä kamerapuhelin aloittelevalle ja pidemmälle ehtineelle valokuvauksen harrastajalle. Ja halvalla.
POCO M4 Pro 5G tarjoaa tyyliä ja suorituskykyä sopivassa suhteessa. Tehokas MediaTek Dimensity 810 5G -suoritin takaa sulavan suorituskyvyn joka tilanteeseen ja nopea 90 Hz näyttö viimeistelee käyttökokemuksen.
Upea 6,6 tuuman näyttö 90 Hz:n virkistystaajuudella
Puhelimessa on upea 6,6 tuuman Full HD Dot Display -näyttö 90 Hz:n virkistystaajuudella sekä 240 Hz:n kosketusnäytetaajuudella. 240 hertsin kosketusnäytetaajuus mahdollistaa uskomattoman käyttökokemuksen sekä tarkkuuden peleihin.
50 MP kamerajärjestelmä
Puhelin tarjoaa laadukkaan kolmen kameran järjestelmän. 50 MP pääkameraa täydentää 8 MP ultralaajakulmakamera. Lisäksi puhelimesta löytyy suorituskykyinen 16 MP selfiekamera.
Tehokas pikaladattava akku
Huippuominaisuudet vaativat akulta paljon. Tästä syystä POCO M4 Pro on varustettu isolla 5000 mAh akulla, jonka avulla kuunnella musiikkia jopa 179 tuntia tai pelata jopa 12 tuntia. Akku tukee 33 W pikalatausta, jonka ansiosta voit ladata sen täyteen 59 minuutissa.
https://elisa.fi/kauppa/tuote/poco-m4-pro-5g- Anonyymi
Tuossa näyttäisi olevan hinta-laatusuhde kohdallaan!
- Anonyymi
Ei ollenkaan sopiva. Sillä ei opi kuvaamista, mutta onhan se hyvä dogumentoitiväline matkoilla, tai vaikka todisteita tarvittaessa.
- Anonyymi
Osta semmonen jossa on kuvanvakain, kantsii lukea vertailutestejä eri sivuilta ennen ostoa. Jos gimbalin ostat niin vakain ei niin tärkeä.
- Anonyymi
Kaikissa tämän päivän älyluureissa on kuvanvakain. Paitsi aivan halvimmissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikissa tämän päivän älyluureissa on kuvanvakain. Paitsi aivan halvimmissa.
Lelukameroiden kuvanvakaimet eivät ole yhtä tehokkaita kuin oikeissa kameroissa.
Esimerkiksi OM1:n kuvanvakaimen teho on 8 aukkoaskelta.
Mitättömän pienikennoiset kännykkä lelukamerat eivät pääse lähellekään sitä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lelukameroiden kuvanvakaimet eivät ole yhtä tehokkaita kuin oikeissa kameroissa.
Esimerkiksi OM1:n kuvanvakaimen teho on 8 aukkoaskelta.
Mitättömän pienikennoiset kännykkä lelukamerat eivät pääse lähellekään sitä.Minä kun luulin, että valokuvauksessa kuvalaatu ei ole ensisijainen juttu, vaan sisältö. Kyllä puhelimen kameralla oppii kuvan asettelun ym muut varsinaisen kuvan ominaisuuksiin liittyvät asiat. Kännykameran objektiivia ei tietenkään voi verrata järjestelmäkameran tuhansien tai jopa kymppitonnien optiikkaan tai kennoihin, koska ne ovat aivan eri laitteita. Käsigimbaali on hyvä hankinta, mutta hyvä maksaa jo sen satasen.
- Anonyymi
Idiootti on idiootti vaikka sen voissa paistaisi. Katso peiliin ellet tiedä miltä idiootti näyttää.
- Anonyymi
Hei setä, jos katson peiliin niin siellä näkyy eri kaveri kuin se jonka sinne katsoessasi nähnyt. Eli vinkki ei jatkoon. Mutta laittaisitko vaihtoehtoisesti valokuvan itsestäsi nähtäväksi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hei setä, jos katson peiliin niin siellä näkyy eri kaveri kuin se jonka sinne katsoessasi nähnyt. Eli vinkki ei jatkoon. Mutta laittaisitko vaihtoehtoisesti valokuvan itsestäsi nähtäväksi?
Tässä on. Kelpaako?
https://images.app.goo.gl/cSzHej4MsCrpDPf19
- Anonyymi
Kuvauksellinen kaveri, selfiekurssille vaan. Tsemppiä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847142Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277089Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176225Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455424Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845328Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635235Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415120Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193565Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003410