Uskomatonta! Erehdyin käymään K marketissa. Hinnat nousseet aivan järkyttävästi!!
K =ryöstömeininkiä
30
1739
Vastaukset
- Anonyymi
Mä kävin s-marketissa. Sama juttu. Niinpä ostokset valikoituvat tarkemmin.
- Anonyymi
On muuten tämän sdp:n aikaansaannos. Mutta ei harmita koska se raha heitetään maailmalle ilmaiseksi. Etelässä tekevät jopa 4 pv työviikkoa tämän johdosta. Laskevat verotusta jne.
Suomessa sdp:n takia asiat menee juuri toisinpäin. Velkaa on niin paljon otettu tuohon "me ollaan rikkaita " leikkiin, että veroja nousevaan tahtiin tulee vielä hirvittävät määrät.- Anonyymi
Ei muuten ole, tutustu asiaan tarkemmin niin tiedät mistä hintojen nousu johtuu.
- Anonyymi
Taas joku joka ei tiedä yhtään mitään maailmanmenosta vaan syyttää sdp:tä....Pitäiskö olla pikkusen tarkaavaisempi....
- Anonyymi
Voi voi tätä aloitusta taas, et lue vissiin muuta kuin sonta24 uutisia....
- Anonyymi
Entä itse?
- Anonyymi
kyllä kannattaa seurata hintoja,kyllä ässässä on halvempaa,mut haetaan tarjoukset.
- Anonyymi
Lidl on paras edullinen uusia tuotteita mm
- Anonyymi
Käyn ainoastaan Lidlissä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Käyn ainoastaan Lidlissä
Muistitko palauttaa syömäkelvottomat tuotteet joita natsi alepassa on tuon tuostakin myynnissä.
Ei mua ainakaan vakuuta tuollaiset asiat .
- Anonyymi
Pitäähän se kattohuoneisto jotenkin rahoittaa.
- Anonyymi
Ja pitää saada rahat taas uuteen mersuun kun entisestä alkaa uuden tuoksu kadota..
Kyllähän se K-kauppa on sotkamon kallein ruoka kauppa eipä sillä! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja pitää saada rahat taas uuteen mersuun kun entisestä alkaa uuden tuoksu kadota..
Kyllähän se K-kauppa on sotkamon kallein ruoka kauppa eipä sillä!Kateus pitää ansaita.
- Anonyymi
Siwa on selvää säästöä
- Anonyymi
Hinnat on nousseet ja tulevat yhä nousemaan tämän maailmantilanteen takia.Ruvetaan säästölinjalle että pärjätään muutama vuosi eteenpäin....Tiukat ajat on tulossa.Metsästä kannattaa ottaa sienet ja marjat säilöön,kalaa järvestä.
- Anonyymi
Miksi Sotkamon K-kaupassa ei oteta oppia Jounin Kauppiaasta? Siellä on Sampo ja Kauppiaanrouva hyvinkin ahkerasti esillä erilaisten kampanjoiden myötä. Myös etelässä K-kauppiaat tekevät monenlaista tempausta ja lisäkampanjaa. Esimerkiksi joskus ollut kilpailua, saa ostoskoriin kerätä 30s niin paljon kuin ehtii (toki vain yhdelle arvontavoittajalle).
- Anonyymi
Ässässä ei tapahtumia senkään vertaa. No kun siitä puulaakista puuttuu kauppias.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ässässä ei tapahtumia senkään vertaa. No kun siitä puulaakista puuttuu kauppias.
Jos ei ole kauppiasta niin eipä ole myöskään nepotismia. Eli sukulaisten suosimista työpaikalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos ei ole kauppiasta niin eipä ole myöskään nepotismia. Eli sukulaisten suosimista työpaikalla.
Taidat olla vähän yksinkertainen.
- Anonyymi
Helppoa ja mukavaa on sukulointi
- Anonyymi
Inhottaa, kun K kaupassa kiusaamisen vastainen kampanja ja siellä on itse entiisä kiusaajia ollut.
- Anonyymi
Ja onko vieläkin
- Anonyymi
Minäkin muistan kun 7 vuotta sitten ostin viimeksi jotain ja nyt taas viime viikolla uudestaan niin olipa korotelleet mahtavasti hintojaan!
- Anonyymi
Ai jaa. Enpä oo käyny 10:een vuoteen, niin ei oo tietoo
- Anonyymi
Näin rikkaana arvelin ostaa sisäfilettä. Tokmannissa 19.90€ kilo. K:ssa 39.90€ kilo!!!!
- Anonyymi
Kauppiaat kulkee nenäpystyssä vielä 2000 luvulla hah hah. ...Ollaan niin pienellä paikkakunnalla että täytyy näyttää olevansa parempi kun asiakkaat.Siksi justiinsa asiakkaat menee muualle.Kuten minäkin.
- Anonyymi
Sama
- Anonyymi
Tulis jo Oda Sotkamoon
- Anonyymi
Ja äkkiä!
- Anonyymi
Rabatti on paras ja edullisin kauppa sotkamossa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 643510
- 643262
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa723077SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p542562- 712372
- 562131
Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.421128Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411055Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171032Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.1261018