Menee hyvään perheeseen?
Jokainen tietää että kaupungin omistuksessa olevat kiinteistöt on purkukunnossa muutaman vuoden päästä, katsokaa vaikka vuokra-asunto kiinteistöjä.
https://www.satakunnankansa.fi/satakunta/art-2000008769387.html
Pamauksen lavan loppu
10
1035
Vastaukset
- Anonyymi
En ymmärrä. Miksi haalia lisää kiinteistöjä, kun ei pystytä edellisiäkään ylläpitämään, vaan annetaan mädäntyä pystyyn?
- Anonyymi
Hyvä veli verkosto toimii. Lava lahjoitetaan samalle taholle, kuin koko pitkäjärven alue.
- Anonyymi
No ei pidä kadehtia sillä Pirkäjärven alue ontuu ja pahasti. Jäähallin toiminta on romahtanut. Karavaanarit ovat lähes vallanneet koko miljöön ja retkeilymaja tarttee peruskorjauksen joka maksaa maltaita. Ei hyvältä näytä siellä touhut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ei pidä kadehtia sillä Pirkäjärven alue ontuu ja pahasti. Jäähallin toiminta on romahtanut. Karavaanarit ovat lähes vallanneet koko miljöön ja retkeilymaja tarttee peruskorjauksen joka maksaa maltaita. Ei hyvältä näytä siellä touhut.
Maja on kaupungin. Ja mätä. Laho. Pienin ylläpitokustannuksin kun hoidettas kiinteistöjä eikä vasta kun leviämässä käsiin. Ja sit mietitäänkin jo purkamisia. Kaupungin tapa päästää kaikki huonoon kuntoon.
- Anonyymi
Todella hyviin käsiin Pamauksen lava joutui. Samassa lehdessä jossa myyjää kiitteli ostajan hyvyyttä, ostaja, eli Niemisen akan poika sanoi suoraan, että lavalla emme tee yhtään mitään, vaan ostimme tontin rakentamista varten.
- Anonyymi
Tuskin Kokemäellä osataan hyödyntää tällaistakaan paikkaa ja sen monia käyttömahdollisuuksia. Odotan mielenkiinnolla onko tällä uudella juuri valitulla pr-henkilöllä mitään visioita tämän paikan uudeksi ideaksi.
- Anonyymi
Pr-henkilön sopis sit muistaa sen netti-ja digtiedottamisen rinnalla kulkeva MUU tiedottaminen, niin ettei yksikään kuntalainen jää ilman heille kuuluvaa tiedonkulkua. Kaikilla kun ei ole, ei tule, eikä voi vaatia sitä digiosaamista ja laitteistoja.
Hop hop, asia kuntoon, niin ei tarvinne viedä asioita eteenpäin. SE ei olisi hyvää PR:ää 😈
- Anonyymi
Kateeksi käy Huittista, jossa juuri valittu kunnanjohtaja lupaa jatkaa kunnalle sovittua ja suunniteltua strategiaa. Hän onkin toiminut aikaisemmin kunnanjohtajana. Kokemäen Niäminen toimittanut kaikki kunnan suunnitelmat ja strategiat kaavoitusta myöten, reilussa vuodessa. Tai tälläinen kuva ainakin mediasta tullut.
- Anonyymi
Lava tietysti puretaan. Siihen tulee lisäparkkipaikka akkutehtaan työtekijöille, siitä sitten bussilla tehtaalle. Tehtaalle on varattu aivan liian pieni tontti, ei mahdu kaikki työntekijät autoineen sinne. On tietysti mahdollista että sinnekin rakennetaan oma rata
- Anonyymi
Tottakai Pitkäjärvelle kaavoitetaan akkutehtaan johtajalle kesäasunto, sellainen jenkkityylinen kartano. Lisäksi tehtaan työläisten mukuloille kesäsiirtola. Saavat muksut siellä pulikoida, vanhempien raataessa zinkkiakku tehtaan linjalla.
Werannan terassilta saa muksut ostaa jätskiä ja sellaisia Jenkki hampurilaisia, missä kunnon piffiä välissä, ei mitään vegeä. Kokemäestä tulee oikea
Suomen pikku jenkkilä, niin paljon hyvää on jo akkutehtaan herrat tänne luvanneet!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2253590Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos622214Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt411733Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi651623- 1051377
Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti221255Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva81159Rakastan sitä
kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa511084Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan1991010Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties61957