Menee hyvään perheeseen?
Jokainen tietää että kaupungin omistuksessa olevat kiinteistöt on purkukunnossa muutaman vuoden päästä, katsokaa vaikka vuokra-asunto kiinteistöjä.
https://www.satakunnankansa.fi/satakunta/art-2000008769387.html
Pamauksen lavan loppu
10
1058
Vastaukset
- Anonyymi
En ymmärrä. Miksi haalia lisää kiinteistöjä, kun ei pystytä edellisiäkään ylläpitämään, vaan annetaan mädäntyä pystyyn?
- Anonyymi
Hyvä veli verkosto toimii. Lava lahjoitetaan samalle taholle, kuin koko pitkäjärven alue.
- Anonyymi
No ei pidä kadehtia sillä Pirkäjärven alue ontuu ja pahasti. Jäähallin toiminta on romahtanut. Karavaanarit ovat lähes vallanneet koko miljöön ja retkeilymaja tarttee peruskorjauksen joka maksaa maltaita. Ei hyvältä näytä siellä touhut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ei pidä kadehtia sillä Pirkäjärven alue ontuu ja pahasti. Jäähallin toiminta on romahtanut. Karavaanarit ovat lähes vallanneet koko miljöön ja retkeilymaja tarttee peruskorjauksen joka maksaa maltaita. Ei hyvältä näytä siellä touhut.
Maja on kaupungin. Ja mätä. Laho. Pienin ylläpitokustannuksin kun hoidettas kiinteistöjä eikä vasta kun leviämässä käsiin. Ja sit mietitäänkin jo purkamisia. Kaupungin tapa päästää kaikki huonoon kuntoon.
- Anonyymi
Todella hyviin käsiin Pamauksen lava joutui. Samassa lehdessä jossa myyjää kiitteli ostajan hyvyyttä, ostaja, eli Niemisen akan poika sanoi suoraan, että lavalla emme tee yhtään mitään, vaan ostimme tontin rakentamista varten.
- Anonyymi
Tuskin Kokemäellä osataan hyödyntää tällaistakaan paikkaa ja sen monia käyttömahdollisuuksia. Odotan mielenkiinnolla onko tällä uudella juuri valitulla pr-henkilöllä mitään visioita tämän paikan uudeksi ideaksi.
- Anonyymi
Pr-henkilön sopis sit muistaa sen netti-ja digtiedottamisen rinnalla kulkeva MUU tiedottaminen, niin ettei yksikään kuntalainen jää ilman heille kuuluvaa tiedonkulkua. Kaikilla kun ei ole, ei tule, eikä voi vaatia sitä digiosaamista ja laitteistoja.
Hop hop, asia kuntoon, niin ei tarvinne viedä asioita eteenpäin. SE ei olisi hyvää PR:ää 😈
- Anonyymi
Kateeksi käy Huittista, jossa juuri valittu kunnanjohtaja lupaa jatkaa kunnalle sovittua ja suunniteltua strategiaa. Hän onkin toiminut aikaisemmin kunnanjohtajana. Kokemäen Niäminen toimittanut kaikki kunnan suunnitelmat ja strategiat kaavoitusta myöten, reilussa vuodessa. Tai tälläinen kuva ainakin mediasta tullut.
- Anonyymi
Lava tietysti puretaan. Siihen tulee lisäparkkipaikka akkutehtaan työtekijöille, siitä sitten bussilla tehtaalle. Tehtaalle on varattu aivan liian pieni tontti, ei mahdu kaikki työntekijät autoineen sinne. On tietysti mahdollista että sinnekin rakennetaan oma rata
- Anonyymi
Tottakai Pitkäjärvelle kaavoitetaan akkutehtaan johtajalle kesäasunto, sellainen jenkkityylinen kartano. Lisäksi tehtaan työläisten mukuloille kesäsiirtola. Saavat muksut siellä pulikoida, vanhempien raataessa zinkkiakku tehtaan linjalla.
Werannan terassilta saa muksut ostaa jätskiä ja sellaisia Jenkki hampurilaisia, missä kunnon piffiä välissä, ei mitään vegeä. Kokemäestä tulee oikea
Suomen pikku jenkkilä, niin paljon hyvää on jo akkutehtaan herrat tänne luvanneet!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2575209Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1204221- 604011
Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363637- 513590
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest413345Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv122733Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu202606- 232516
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo632409