https://www.is.fi/autot/art-2000008764385.html
Nimittäin kaikkien länsiautojen öljyt ovat loppuneet tai loppuvat Venäjällä eikä he itse voi näitä valmistaa. Skodalla ja Ladalla sensijaan mennään vielä pitkään Venäjällä, asia ei koske itäautojen öljyjä.
Skoda pian ainut auto ladan kanssa jolla voi Venäjällä ajaa.
22
130
Vastaukset
- Anonyymi
Siis pyöritä, pyöritä Toyotan rattia
Kun kori keikkuu pyörät viipottaa
Niin kaunista muuall' ei löytyä saata
Kuin tien pientareen kesäinen yö
Niin kaunista muuall' ei löytyä saata
Kuin tien pientareen kesäinen yö
Siis pyöritä, pyöritä Toyotan rattia
https://www.youtube.com/watch?v=te1n25iwUlY Miksi minun pitäisi ajaa autolla Venäjällä?
Tuskin myöntävät edes viisumia tällaiselle epäystävällisen maan kansalaiselle!- Anonyymi
Z kirjain jo nimeekissäsi kertoo että olet ehta skokisti. Putinin sodan kannattaja
- Anonyymi
Skoda miehet usein käyvät Venäjällä kesälomalla. Silloin pakataan itäauto ja mennään rajan yli puoluekirjaa vilauttamalla ja sanomalla spaciiba komrads.
- Anonyymi
Mikä moottori ja vaihteisto Skodassa onkaan, Toyotan omapoika?
Heikkoja on oljenkorret ja provot pojalla jolla on mielenterveysongelmia. - Anonyymi
Skoodan Kalugan tehdas käy täysillä, tekniikkaa muutetaan enemmän kotoperäisemmäksi. näin vältetään länsimaitten pakotteet.
- Anonyymi
Juu niin se toimii camryjen ja rav nelosten kanssa kalugassa. Niihin on kehitteillä jo ihan solitide pikiöljy sillä ajaa pitkään.
- Anonyymi
Onneksi Skodaan tarkoitettua auringonkukista puristettua Posla Maslaa vielä riittää.
- Anonyymi
Me Suomen Kommunistinen Puolueen keskuskomitea luotamme Toyotaan ja Suureen Johtajaan Vladimir Putiniin.
- Anonyymi
Siis skoodaan, suureen isänmaalliseen autoon.
- Anonyymi
On Toyotisteilla ankeaa, kun noin pirusti harmittaa ja keteus syö itsetuntoa.
- Anonyymi
Venäläisten onni kun saavavat Skodalla ajaa vaan ajavatko kauan kun länsiautojen öljyt sieltä loppuu.
Venäjälle ajaminen Shkodalla on eräänlainen pyhiinvaellus.
"Vaellus" kirjaimellisesti koska skootaa joutuu työntämään koko matkan, ellei saa hinausta. Tähän suosittelen liftback RS:ää jota on näyttävän takaspoilerin vuoksi hieman mukavampi työnnellä pitkin mutapolkuja.- Anonyymi
Eiih. Toveri kyykmanilla alkaa silmittömässä kateudessaan ja kstkeruudessaan ideat jo loppua.
Ja mies ajelee Toyotan räppänällä ressukka. Anonyymi kirjoitti:
Eiih. Toveri kyykmanilla alkaa silmittömässä kateudessaan ja kstkeruudessaan ideat jo loppua.
Ja mies ajelee Toyotan räppänällä ressukka.Ei ole Toyotaa mutta harkitsen sellaiseen vaihtamista.
Sen nyt vain on oltava täysin ylivoimainen kun teidät Helkama-Vemixin trollit on tänne joukoin komennettu levittämään disinformaatiota siitä.
Ensirekisteröinnitkin vain raketoi - kiitos epätoivoisten trollien.- Anonyymi
Kyykman kirjoitti:
Ei ole Toyotaa mutta harkitsen sellaiseen vaihtamista.
Sen nyt vain on oltava täysin ylivoimainen kun teidät Helkama-Vemixin trollit on tänne joukoin komennettu levittämään disinformaatiota siitä.
Ensirekisteröinnitkin vain raketoi - kiitos epätoivoisten trollien.Huomenna mennään Toyotalla Lieksaan,
Toyotalla Lieksaan, Toyotalla Lieksaan.
Huomenna mennään Toyotalla Lieksaan
koko vuodeksi ruosteita paikkaamaan
Lähdetään vaan, vaan, vaan,
uudestaan, uudestaan,
Lieksaan, Lieksaan
Toyotaa paikkaamaan. - Anonyymi
Kyykman kirjoitti:
Ei ole Toyotaa mutta harkitsen sellaiseen vaihtamista.
Sen nyt vain on oltava täysin ylivoimainen kun teidät Helkama-Vemixin trollit on tänne joukoin komennettu levittämään disinformaatiota siitä.
Ensirekisteröinnitkin vain raketoi - kiitos epätoivoisten trollien.Juu kun katsoo tätäkin palstaa, niin kyllä tosiaankin trolli toyotistien epätoivo on suunnaton. Monta saittia avattava porukalla päivittäin parjaamaan vag autoja ja etenkin skodaa.
On se kateus vaan karmea asia, se syö miestä ja itsetuntoa. Toveri kyykman tietää asian parhaiten. Tietysti mikä on kyykmanin todellinen kauna ja mistä toverit maksavat. Vanha sanonta kuiteskin on: Sano kenen leivissä olet, niin sen lauluja laulat. Vai mitä toveri.
- Anonyymi
Joko skodia on ruvettu kokoaa Venäjällä? Ehkä toyotalta jääneissä tiloissa? Mistähän Suomen toyotat nyt tulee Venäjän tehtaat on nytnsuljettu ?
- Anonyymi
Skoodia on kasattu ja murjottu yhteen naapurimaassa jo pitkään. Mikäs siinä, sehän on itäautojen kuningas nykyään.
- Anonyymi
Ei ole suljettu. Toiminta jatkuu ja sitte ne uitetaan edelleen länteen vasallivaltioiden kautta.
- Anonyymi
Toyota Corollaa 8000 taulussa ja kyllä lähtee.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse133817SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2263748Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1323416Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky723374Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222267Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv321799Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575441642- 361593
- 321491
- 921433