Joutuisinko minä armeijaan?
En ole käynyt inttiä saati sivaria, minulla on todettu reuma, glaukooma, alkava kaihi ja bipolaarihäiriö.
Ikää 37 vuotta.
Jos sota syttyisi Suomeen
5
89
Vastaukset
- Anonyymi
Erinomaista ainesta tykin ruoksi. Siihen kelpaa lähes kuka tahansa alle 50-vuotias koulujakäymätön jumpura, olipa terveydenlaita mitä hyvänsä.
- Anonyymi
Todennäköisemmin olet sitä itse enemmän, sillä olen kouluja käynyt selvästi sinua enemmän.
Sivistymättömyydestäsi kertoo kirjoittamasi viestin sisältö.
- Anonyymi
Olet erinomainen miinanraivaaja!.
- Anonyymi
Olipas jälleen lapsellinen kommentti, jos olet henkisesti tuolla tasolla niin tuo Niina raivaus taitaa sopia sinulle paremmin.
- Anonyymi
Pöh, me mennään sitten johkain tehtaaseen valmistamaan patruunoita ja räjähteitä. Kävin minä armeijan aikoinaan, mutta myöhemmällä iällä jouduin onnettomuuteen ja loukkaannuin pahasti.
Nyt olen vapautettu rauhan ajan palveluksesta, enkä kelpaa edes kertaaman. Maakuntajoukkoihin kuitenkin saisin mennä vapaaehtoisena.
Tai riippuu paljon koulutuksestasi/työstäsi, mihin sinut sijoitettaisiin. Itse olen kemian prosessinhoitaja, sekä armeijassa pioneeri. Räjäytyskurssikin on käyty, joten siis niitä pommeja valmistamaan.
Rintamalla meistä ei olisi kuin haittaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site595921Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714785Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464372SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564151SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953761SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502463Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352369Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat432106Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val41469En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131239