Miten saan lopetettua piereskelyn??

Anonyymi

Mua rupee pierettää aina JOKA päivä luokassa ja tulee semmone tunne et koht tule paskat housuu, mutta sitku meen vessaa ni ei mul sit ookkaa paskahätä vaa tulee pikku pieru. Rupesin miettii et johtuukohan siitä etten syö aamupalaa? JA AINAKU AHDISSTAA ni rupee pierettää ja sit rupeen miettii et "mitä jos piarasen" "en voi taas menn vessaa" Toi on tosi inhottavaa ja kauheet AUTTAKAA !!!

6

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juo vettä päivän mittaan ja koeta liikkua.
      Karkit jne lisäävät ilmavaivoja, samoin papu, herne, sipuli, maissi.

    • Anonyymi

      Mene kouluterveydenhoitajalle ja kerro vaivastasi.
      Sinulla voi olla laktoosi-intolerannssi. Se aiheuttaa kovia ilmavaivoja.
      Tsemppiä. Vaivasi on varmasti hoidettavissa.

    • Anonyymi

      Omaan aloitukseen kaksi omaa vastausta. Koulunkin kävit jo 1950 luvulla, ikämies.

    • Anonyymi

      Ilmavaivoihin on olemassa ihan käsikauppa lääkkeitä, mutta jos ongelmaan tulee muita kipuja, ripuleja ummetuksia jne, niin sitten lääkäriin.

      • Anonyymi

        Ai niin ja jäi mainitsematta, että ahdistukseen, ei taida olla oikeastaan muuta hoitoa, kuin siedätyshoito. Eli hirtehisellä huumorilla sanottuna, siellä luokanedessä pitäsi käydä vain pierasta pamauttamassa niin että housut ratkeaa... Ehkä helpommin sanottu kuin tehty. Mutta hajusta huolimatta, kukaan ei siinä kuole.


    • Anonyymi

      Kaali, ruisleipä, näkkileipä aiheuttavat ilmavaivoja myös. Netistä löytyy kyllä listoja ruoka-aineista jotka aiheuttavat oiretta jos et tästä ketjusta löydä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      138
      6295
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      67
      5219
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3675
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3270
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      109
      2403
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2276
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2008
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1618
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      16
      1233
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      80
      1164
    Aihe