Viimein!!!! Hietanen luovutti ja antoi Kelolle johdon.
Matti Kelo nyrkkeilyliiton johtoon
17
1522
Vastaukset
- Anonyymi
Lopultakin! Nyt alkaa uusi aika. Se tulee olemaan suomalaisen nyrkkeilyn kulta-aikaa. Ammattilaiset sekä amatöörit vuolevat kultaa. Kaikki harjoittelevat yhtenä isona pesueena. On aika alkaa uusi aika. Se ei surua ja murhetta tunne.
- Anonyymi
Hietanen voi painua vittuunn.
Kelo vie meidän kultaan - Anonyymi
Keuruulla oli eilen kakkukahvit, joissa tätä juhlistettiin. Masa itse piti kolme tuntia pitkän puheen, jossa kiitti, mutta myös vittuili kaikille. Aiheina oli muun muassa Ukrainan sota, Puolan maakaasu, Talvisota, Miedon sadasosasekunnin tappio Wassbergille, sisällissota, Seppo Räty, Mika Häkkisen MM-titteli 1998, Kokkolan leipuri, Pakilan puutarhuri, Rööperin kingi... juurikaan Masaa ei tuntunut kiinnostavan suomalaisen nyrkkeilyn tulevaisuus. Olen nyt huolissani, onko homma sittenkään oikeissa käsissä?
- Anonyymi
On se. Jotkut miehet vaan tykkäävät puhua muustakin kuin Alin jabista ja Tysonin lyöntivoimasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On se. Jotkut miehet vaan tykkäävät puhua muustakin kuin Alin jabista ja Tysonin lyöntivoimasta.
Tai Pera Keidan kyykkimisestä
- Anonyymi
Kelo on johtajatyyppi.
- Anonyymi
Oikein!!!!
- Anonyymi
Kelon teknillis-taktinen osaaminen on kyseenalainen.
Hietasen aikana osattiin suojella omaa päätä. Emme me valmistautuneet keskeyttämään otteluita. Vaan ottelemaan niin että suojaamme itsemme ja voitamme ilman että meihin osutaan kertaakaan.
Masa Kelon Kommandotyyli on vaarallinen sekä hänelle itselleen että ottelijoilleen. Hän ei piittaa iskuista, hänen näkemyksensä mukaisesti nyrkkeilijällä on yksi tehtävä: tuhota vastustaja hyökkäyksellä eikä perääntyä. Tämä tulee vaatimaan huomattavat määrät iskunkestävyyttä sitä suoritettaessa.- Anonyymi
Aivan, iskunkestävyyttä jota suomalaisnyrkkeilijöillä ei yksinkertaisesti ole. Masan Meksikolaiset opit ei pure kankeisiin lasileukoihin.
- Anonyymi
Se on ihan hyvä että on uusi päävalmentaja joka kannattaa muutakin kuin jabihippaa.
- Anonyymi
Eiks tota vanhaa veteraania, Askin Eelistä vois laittaa johtoon? T, Ex Boksari.
- Anonyymi
No ei oikein. Hän on liian pieni ja kuollut.
- Anonyymi
Ask on yhä ainoa jonka kulli seisoi joka asennossa
Elis oli pornotähti
Elis oli ympärysmitaltaan 14cm ja pituutta 23- Anonyymi
On Masallakin kunnon aisa jolla kelpaa piikata.
Hyvä että Hietanen tajusi viimein luovuttaa. Hän oli liian pitkään syönyt kuormasta ja nainut muiden liiton johtajien perheenjäseniä. Lopulta hänelle kutvana koitti. Ja kussa kulkeminen toi lopun.
Kelon Matin aikakausi on ollut tähän asti upea. Koko toi Elite Boxing Kirkkonummella, siis noi ihan persaukiset paskat äijät, ne tekee noita iltoja Masan rahoilla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On Masallakin kunnon aisa jolla kelpaa piikata.
Hyvä että Hietanen tajusi viimein luovuttaa. Hän oli liian pitkään syönyt kuormasta ja nainut muiden liiton johtajien perheenjäseniä. Lopulta hänelle kutvana koitti. Ja kussa kulkeminen toi lopun.
Kelon Matin aikakausi on ollut tähän asti upea. Koko toi Elite Boxing Kirkkonummella, siis noi ihan persaukiset paskat äijät, ne tekee noita iltoja Masan rahoilla.Ja Masalla rahaa riittää!
- Anonyymi
Kelo 🔥
- Anonyymi
Matti Kelo jatkaa liiton johdossa poikkeuslailla 2036 asti. Sen jälkeen tilalle tulee hänen valitsemansa seuraaja.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 724088
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans553770Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa522324Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?432105Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik341883- 491809
- 971573
Kummallista
Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?541559- 391486
- 351378