Rölli, jos Tappara voittaa SM-Kultaa

Niin mä lupaan ja vannon et oon sulle kiva kuukauden ajan siitä päivästä eteenpäin. Lupaan myös purra hampaita yhteen ja yrittää kestää vastaan sanomatta sen sun pirttihirmu eimia hempukkas jäkätystä.

Jos Tappara ei voita lupaan olla kummallekin teistä vttumaisin ikinä kuukauden ajan!
16152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Mee töihin, niin ei jää aikaa ja jaksamista näille joninjoutaville jutuille.

Äänestä
  • En mä viitsi kun just 30 minsaa sitten tulin töistä!

    Ei mulle siellä makuupussis yöpymisestä kuitenkaan palkkaa makseta.

    Aamulla sitten takas niin tuntipalkkakin juoksee taas.

    Tieks muuten et perjantaina on palkkapäivä! 😍

    Äänestä

  • Muuten! Sano hempukalles terkut: banit ei auta mobiiliverkossa.

    Eli turhaan bannaa mua vaikka itse se ongelman ydin on täällä! Laajakaistaan banit toimii. Ei mobiilissa

    Et lälllällää eimia vittuilen sulle niiiin saatanasti jos Tappara häviää eikä
    Banit auta mitään!

    Äänestä

Se oli siinä. Tappara.

Äänestä
  • Tappara on parempi kuin ilves. Näillä seuduilla porukka jakaantuu ja mä kannatan Tapparaa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tappara on parempi kuin ilves. Näillä seuduilla porukka jakaantuu ja mä kannatan Tapparaa

    Mää tiiän, suku on Tampesterin ympäriltä.

    Naperovuosina kun tuli ulkojäillä isojen poikien kanssa "pelailtua", niin se oli kasikytlukua ja Tappara oli sillon terästä, eiköhän se sieltä ole veriin mennyt, ennemmin kuin sukulinjoista.

    Mut Tappara se on 😁

    Äänestä

Toivottavasti TPS voittaa

Äänestä
  • Toivotko et vittuilisin kuukauden putkeen röllille ja sen hemppukka pirttihirmu eimialle ihan sata lasissa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Toivotko et vittuilisin kuukauden putkeen röllille ja sen hemppukka pirttihirmu eimialle ihan sata lasissa?

    En mä sitä toivo, mutta TPS sais silti voittaa.

    Äänestä

Mulle on ihan sama kuka sen voittaa kun en seuraa liigakiekkoa ollenkaan. Ei kiinnosta.

Äänestä

Röltsitär jos TPS voittaa oon yhä rölli.

Äänestä
  • 😂 mitä oot jos se häviää?

    Äänestä

Tappuri ja töpselit finaaalissa, ei kinos.

Äänestä
  • Koko Lüga ei ole kinostanut yhtään yli kahdeksaan vuoteen.

    Äänestä

Gullikseen ei voita.

Äänestä

Syrän sykkii Tepsille ❤, jääkiekko on maailman vaikein joukkuelaji. Kanadassa ja Suomessa suosituin🏒

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Niin mä lupaan ja vannon et oon sulle kiva kuukauden ajan siitä päivästä eteenpäin. Lupaan myös purra hampaita yhteen ja yrittää kestää vastaan sanomatta sen sun pirttihirmu eimia hempukkas jäkätystä.

Jos Tappara ei voita lupaan olla kummallekin teistä vttumaisin ikinä kuukauden ajan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu