Muinoin oli, samoin vappupuhe. Miksei meillä ole ylioppilaille mitään lakitettavaa? Onko Karkussa vapputanssit? Eikö kunnan sivuilla ole mitään vapusta? Ovatko kaikki jo kirmanneet käpykaartiin ja peruna kellareihin? Hauskaa vappua!
Vastaukset 18
- Anonyymi
Kuinka monta uutta ylioppilasta muuttaa tulevana syksynä Juuasta pois ja kuinka monta vanhaa muuttaa Juukaan?
- Anonyymi
Hyvä kysymys, koska eläkeläisiä paluumuuttajia on muutama, samoin vappuna mökkiläisiä...
- Anonyymi
Abcilla piparin nuolennan Juuan mestaruus kilpailut ja jatkoilla Vappu jakaa piirakkaansa kiepissä.
- Anonyymi
Toiveajattelua poika, taisit olla jo nukkumaan menossa!
- Anonyymi
Traktoreiden driftaus kisat Juuan abcin takana!
- Anonyymi
Suurimmat "torvien" marssit taitaa olla Helsingin suunnalla.
- Anonyymi
Abcllä munkkien leivonta ja tortun kostutus kilpailu.
- Anonyymi
Suolihuuhtelu saksofonia pitkin. Tarvikkeet lainataan Lieksan vaskiviikoilta.
- Anonyymi
Vappuna järjestettiin nakujuoksu. Monilla sinersi vehkeet maaliin tullessa kun oli niin kylmä keli.
- Anonyymi
Juuassa on kehitetty cooperin naku testi.
- Anonyymi
Et olisi juossut saunasta järveen. Kannattaa lykätä naku-uintia juhannukseen!
- Anonyymi
Juuassa naku-uintia harrastetaan kaupan parkkipaikan asfaltiin syöpyneessä vesilätäkössä.
- Anonyymi
vappuna on tapana Juuassa järjestää triathlon. Lajit on uusittu kiepiin sopivaksi. Lajeina voi kokea 3 tunnin twerkkauksen, syväkyykkyjä anaalitappi peräaukossa ja haisevin pieru.
- Anonyymi
Työnorja Sanna Marin pitää puheen solidaarisuudesta ja äänestämisen tärkeydestä kansanvaaleissa. Jakaa pusuja nimikortteihin, hernesoppatarjoilu.
- Anonyymi
Aah ripuli. Se on hyvää kaikilla aisteilla.
- Anonyymi
Ja lopuksi kaikkien torvien marssi työkkäriltä ABC:lle
- Anonyymi
ei marssi ees torvet
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1451404
- 741254
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun1051016Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka50945- 78832
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la40808- 45801
- 115678
- 67673
- 77663