Duunarin vappu

Anonyymi

Miten duunarit ja muu roskaväki viettää vappua?
Itse olen ylioppilas ja sivistynyt niin istumme sivistyneesti iltaa ystäväperheiden kesken ja pelaamme pelejä ja nautimme hieman viiniä hyvän ruuan kera.
Ei taida roskasakki muuta kuin nostella viinapulloa huulille ja tapella.

4

242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No me vietämme vappua ihan kuten sinäkin arvon veikkoseni, minun ystäväni tulee, hän asuu turussa, mä täällä hangossa, voi olla että kutsun muitakin ja teen ihanan salaatin johon tulee perunaa, sipulia, kananmunia, silliä, tilliä, kermaviiliä... leivon leipäsiä ja ohje on että jogurttia, vettä, soodaa tai leivinjauhetta, jauhoja ja öljyä ja paistetaan pannulla liedellä ei siis uuniin ollenkaan... täytteeksi voi tehdä naudan paistijlsta maustetun seoksen eli jl on paistettu muru, sipulia oaistettuna, mausteita, voimakas maku pitää olla sitten salaatinlehti, tomaattia, kurkkua, kurkkusalaattia... vot...

    • Anonyymi

      Kansakoulun käyneenä , Jäin katsos orvoksi 11 vuotiaana, Niin itseni siitä elätänyt.EEnsi pieni perintö raha. Dunin heti kansakoulun jälkeen perinöstä maksu perhelle ja omasta liksasta maksu perhelle,ilmanomaa huonetta.Kun 17 vuotia. perintöni loppu perhe sano tossa on ovi muuta pois.. revi sinä akateemisena humoria. Tuski itseösi työllä elätänyt tai yleensä 11 vuotiasta itseäsi?Koko ikäni dunilla itseni elätänyt, Eläke maksetaan työstä tehdystä rahasta.Työ-eläke. Edelen en tukia nostele, Olet ottanut opintotuet lukio ilmaskis. Ja tällä puhut sivistys.Todella sivistynyt ihminen ei alennu sinun tasolle kirjoitaa. Olet joku nousukas ja korkealta oksalta tiput viellä ales montuun.Niin vappua en viettänyt,en tähän päivän asti.Ei akateminen nainen lähes 70v.Itä-Helsinki. Sinä taidat olla Vestend, vaiSipoon puolelta..Vai ihan maasetu kunta joka rehvastele vanhempien rahoilla?

    • Anonyymi

      Oi kun tuli heti vastaan ihana kysymys. Vietämme vappua itse rakennetussa talossa. Ravintolat on nähty ja käyty opiskeluaikoina vappuisin eikä kiinnosta mitkään viltti piknikit puistoissa kun se on omalla terassilla mukavempaa.

      Mitä vanhemmaksi tulee niin sitä vähemmän enää viitsii näistä juhlapyhistä kamalasti innostua ja järjestellä mitään kunhan saa olla vain leppoisasti. Näitä tulee ja menee vaan.

      Työväellä vain yksi vapaapäivä viikolla eikä me tarvita mitään sakkeja kotiin passattavaksi. Ehkäpä itsekkin haetaan pikaruuat kotiin. Tuskimpa edes viinaksia otetaan keskellä viikkoo kun ei ole tapana muutenkaan.

      Nuoremmat tietenkin käy jossain toreilla, tapahtumissa ja ravintoloissa niin kun on itsekkin nuorena käynyt.

    • Anonyymi

      Vapun ei pidä antaa viettää lainkaan. Tokmanilta ruiskusormuksia tarjouksessa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      69
      3254
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1881
    3. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1269
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      129
      1058
    5. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      99
      1002
    6. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      954
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      936
    8. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      885
    9. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      879
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      34
      810
    Aihe