Kuinka surkeista oloista venäläissotilaat tulevat?

Anonyymi

Sillä henkiin jääneet ukrainalaiset siviilit ovat usein kertoneet, kuinka venäläissotilaat ihmettelevät kuinka hyvin tavalliset ukrainalaiset asuvat, ja kaikki pellotkin ovat niin hyvin hoidettuja.

Jopa sisävessatkin voivat ihmetyttää.

Kyllä te russakat olette alkeellisia.

8

89

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tulevat 1950-luvun oloista.

    • Anonyymi

      Takapajuinen kehitysmaa Venäjä, joka on sivistyksessä ja kehityksessä vuosisatoja jäljessä länsimaita. Sisävessa ja vessanpönttö suuri ihmetyksen aihe. Moraali ja ihmisoikeudet täysin tuntemattomia käsitteitä raakalaismaisilla barbaareilla. Raiskaus ei ole edes rikos Venäjällä, eikä kiduttaminen eikä tappaminenkaan silloin kun uhri on muu kuin venäläinen.

    • Anonyymi

      Asepalveluksen voi välttää lahjomalla. Ikäluokastaan vain 10% suorittaa sen. Köyhistä oloista, joille armeija on parempi kuin olla työttömänä kotikylässä.

    • Anonyymi

      Raukkaparkoja, raiskattuja joukuetovereiden toimesta. Kaikkein köyhempiä kolhoosin ukkoistamia reppanoita, joiden perään ei maatuskat itke.

      • Anonyymi

        Vailla mitään sivistystä.


      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Juu, mehtäläisraukkoja.


    • Anonyymi

      Nämä lapsisotilaat olivat varmaan jostain rangaistuslaitoksesta kerättyjä. On luvattu, että saatte tehdä siellä mitä tahansa myös lapsille ja naisille.
      Ukrainalaiset sotilaat kertoivat, että ihan kauhistuttaa, kun lapsia laitetaan etulinjaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      104
      9174
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      47
      4469
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1956
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      1761
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1570
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1281
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      35
      1233
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      897
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      882
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      30
      863
    Aihe