Kävin KK:n näyttelyä katsomassa uteliaana ja vähän ennakkoluuloisena mitä julkkis on saanut aikaan tälläkin saralla, ja kyllä täytyy sanoa, on
naisella lahjoja moneen suuntaan näköjään.
Hänen värienkäyttönsä miellytti minua, kasvattaen runollisia maisemiaan ja figuurejaan lämpimästä tummasta vaaleampaan, valoon päin.
Hän ammentaa sisältään sellaista kauneutta, joka miellyttää myös spontaanisuudellaan.
Toivottavasti jatkoa seuraa tulevaisuudessa!
KATA KÄRKKÄINEN, TAIDEMAALARI !!!
10
2158
Vastaukset
- Pervo-Matti
Taidat olla Kata itse, joka koittaa saada aikaan ilmaista mainosta. Mitä tulee taiteeseen, niin Katan kohdalla se oli parasta silloin, kun hän nuorena tyttönä poseerasi alasti saunanlauteilla Play-Boyssa. Se oli taidetta ja tuherokin näkyi.
- Graafikko
että tuherokin näkyy kun poseeraa alasti.
Myös lehmälläkin näkyy tuhero joten saat siitä taide-elämyksen kun menet navettaas aamulypsylle Runkku! - Ihmettelevä?!
normaalistikin olla alasti. Mitähän sulla mahtaa olla päällä siellä?
- juuso-71
Helppoa elämää viettää, isä maksaa kaiken minkä kata saa päähänsä, nyt sitten yritellää taiteilijana, kun ei lauluhommat onnistuneet...
- TyyliTiina
Ja mitä Kata tekee "Missi"-keskusteluissa???????????????????????????????????????????????????????????
- Kata on
myöskin henkisesti yläpuolella tämän kanaparven :)
Kjeh kjeh!!!
- TyyliTiina
viittikkö lukasta tosta "kotimaiset julkkikset" keskustelusta,kolme neljä sivuu ekaa kauemmaksi,nimierkillä "onko muita" otsakkeella "KATA KÄRKKÄINEN",että jotta mitä siellä tuumataan Katasta ja hänen taiteestaan?? ;)
- Karate on termi
Kata on todellinen taiteilija. Esiintyi Playboyssa revaansa levitellen. Kata saalisti kaikenmaailman rikkaita teollisuuspohattoja, joiden ikä oli 60 vuotta. Kata on kuin Ann Nicole Smith, mutta tumma suomalainen versio, jolla on pienet nysätissit. Säälittävä pyrkyri-bitch.
- revaska
sitä niin moralisteja että. Mikä on revää levitellessä ko on kauneimpia revoja mitä ollaan nähty. ja kyllä 60 on vähän liian vanha pohatta, eihän sen ikäisellä enää edes seiso muu ku yksi hammas suussa.
Kuka se anna nikole nysätissi on? ei täsä kaikkia revoja o tullu katottua ko niitä on niin paljo nykyään liikenteessä, mut yhellä oli kauhea pohku
ko näky huonekalujaki, ainaski vähä käytetty rullattava pianotuali bonkasin kjieh kjieh kjieh
- Perttu Hakala-Niemi
Kata Kärkkäinen ja faktat http://www.sourikatariina.blogspot.fi/
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18811214Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9210642Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356090Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1814900Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313376- 1723375
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402203Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2991763Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61600Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161524