Antaakohan JJ Shidon kun nautin tän bissen ja skippaan huomiset treenit ja minä puhun ja ajattelen niin kuin minä haluan en niin kuin JJ käskee. Tiedoksi vain ei näin JJ ei kepillä vaan porkkanalla. Luulisi sinunkin pystyvän parempaan mutta kun ei niin ei .
Shido tai 2
17
995
Vastaukset
- Anonyymi
Toivottavasti antaa koska et ole urheilija vaan keski-ikäinen wanna be-valmentaja (mies). Etkä myöskään ymmärrä kokonaisuuksia.
- Anonyymi
Voivoi..ei näin JJ
- Anonyymi
Kyllä on aloittajalla ja kahdella edellisellä kommentoijalla "köyhät eväät", millä tahansa mittarilla mitattuna.
- Anonyymi
Luepa viesti pariin kertaan ja mieti mitä haetaan. Pitäskö konsultoida Jalosta?
Joukkue rakentuu urheilijoiden kautta, ei johdon.
Ne on mukana ketkä haluaa. Ne saa hyödyn ketä paikalla. Olosuhteet, valmennus kaikki niille ketä paikalla, mitä sitä saarnaamaan.
Konsepti kunnossa, niin kyllä tupa täynnä.
Onko konsepti kunnossa, JJ?, RD?! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luepa viesti pariin kertaan ja mieti mitä haetaan. Pitäskö konsultoida Jalosta?
Joukkue rakentuu urheilijoiden kautta, ei johdon.
Ne on mukana ketkä haluaa. Ne saa hyödyn ketä paikalla. Olosuhteet, valmennus kaikki niille ketä paikalla, mitä sitä saarnaamaan.
Konsepti kunnossa, niin kyllä tupa täynnä.
Onko konsepti kunnossa, JJ?, RD?!Lue itse uudestaan. On olemassa pelisäännöt ja "ne on mukana ketkä haluaa" = ketkä on valmiita noudattamaan pelisääntöjä. Ketkä ei ole, niin eivät halua olla mukana. So simple!
- Anonyymi
JJ on palannut huippumetodeineen.
- Anonyymi
Pelisäännöt, tule maakunnista urheaan yhteisreeneihin, vaikka urhean omat lepäilee....
Ensin kultapossukerhon pitää itse noudattaa, sitten sparrien.
Pelisäännöt sovitaan joukkueissa yhdessä, nyt ne sanellaan sähköpostilla toimistolta!
Onko sovittu tai keskusteltu?- Anonyymi
Ei niitä ainakaan täällä sovita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei niitä ainakaan täällä sovita.
Entäs noottikirjeellä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Entäs noottikirjeellä?
Mikä ihmeen noottikirje. Ensinnäkin kyse on vapaaehtoisuudesta ja toiseksi kyvystä sitoutua yhdessä tekemiseen. Kovasti pitäisi olla oikeus yhteen jos toiseen etuun ilman minkäänlaisia velvollisuuksia.
- Anonyymi
Pelisäännöistä ei sovita ja keskustella valmennettavan joukkueen kanssa.
JOHTO keskustelee, sopii menettelytavat ja ohjeistaa joukkuetta toimimaan toivotulla tavalla. Jos ei kiinnosta, voivoi, säännöt on samat kaikille joukkueeseen nimetylle/kuuluvalle.
- Anonyymi
Tyrmistyin noottikirjeestä - mutta vilkaisu SM-kisojen osallistujalistaan auttaa ymmärtämään edes osin.
- Anonyymi
Vielä ei tiedä lähteä vaiko ei?
Tv. Muutama aikuisten edustusurheilija tai sitte aika moni paskana!
- Anonyymi
Millähän tavalla valmennus vastaa tuloksesta, kun urheilija sitoutuu. Ottaako poliittisen vastuun 🤣 vai antaa itselleen potkut?
- Anonyymi
Valmentaja näkee että urheilija on sitoutunut joten hän antaa kys. urheilijalle enemmän huomiota, opastaa, ohjaa ja sparraa. Jos valmentajasi ei ole kiinnostunut tekemisestäsi se saattaa myös osoittaa hänen huomanneen että "ei mua ny jaksa kiinnostaa" ja hänkään ei viitsi tuhlata aikaa ja energiaa lyömällä päätä seinään.
- Anonyymi
Pelisääntöjä noudatetaan joo eikä niistä jousteta, mutta kaikki maksetaan kuitenkin itse. Harmi vaan jos ei ole tarpeeksi rahaa noudattaa pelisääntöjä tai sattuu pelkästään olemaan jostain eri mieltä jj kanssa. Millä tuota systeemiä nyt kehittää jos kritiikkiä tai kehitysehdotukdia ei saa urheilijat itse ehdottaa tai saati uskalla esittää asioita sen pelossa, että jj ottaa siitä nokkiinsa ja kostaa sen jollain tapaa
- Anonyymi
Enkö osaa lukea? Juurihan vuoden vaihteessa myönnettiin tukia ennennäkemätön määrä!
Eikö niitä annettukkaan?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen244392Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss154138Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2293789Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman273058SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot522771Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.132766Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä1082718"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita412397Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling672361K-kauppa on liian kallis. Ei voi S-ryhmäläinen siirtyä tuonne asiakkaaksi
Hintatason ero K-kauppojen ja S-markettien välillä on niin suuri, että S-market ei juurikaan menetä asiakkaitaan K-ketju1001910