Antaakohan JJ Shidon kun nautin tän bissen ja skippaan huomiset treenit ja minä puhun ja ajattelen niin kuin minä haluan en niin kuin JJ käskee. Tiedoksi vain ei näin JJ ei kepillä vaan porkkanalla. Luulisi sinunkin pystyvän parempaan mutta kun ei niin ei .
Shido tai 2
Anonyymi
171039
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Toivottavasti antaa koska et ole urheilija vaan keski-ikäinen wanna be-valmentaja (mies). Etkä myöskään ymmärrä kokonaisuuksia.
Voivoi..ei näin JJ
Kyllä on aloittajalla ja kahdella edellisellä kommentoijalla "köyhät eväät", millä tahansa mittarilla mitattuna.
Luepa viesti pariin kertaan ja mieti mitä haetaan. Pitäskö konsultoida Jalosta?
Joukkue rakentuu urheilijoiden kautta, ei johdon.
Ne on mukana ketkä haluaa. Ne saa hyödyn ketä paikalla. Olosuhteet, valmennus kaikki niille ketä paikalla, mitä sitä saarnaamaan.
Konsepti kunnossa, niin kyllä tupa täynnä.
Onko konsepti kunnossa, JJ?, RD?!
Lue itse uudestaan. On olemassa pelisäännöt ja "ne on mukana ketkä haluaa" = ketkä on valmiita noudattamaan pelisääntöjä. Ketkä ei ole, niin eivät halua olla mukana. So simple!
JJ on palannut huippumetodeineen.
Pelisäännöt, tule maakunnista urheaan yhteisreeneihin, vaikka urhean omat lepäilee....
Ensin kultapossukerhon pitää itse noudattaa, sitten sparrien.
Pelisäännöt sovitaan joukkueissa yhdessä, nyt ne sanellaan sähköpostilla toimistolta!
Onko sovittu tai keskusteltu?
Ei niitä ainakaan täällä sovita.
Entäs noottikirjeellä?
Mikä ihmeen noottikirje. Ensinnäkin kyse on vapaaehtoisuudesta ja toiseksi kyvystä sitoutua yhdessä tekemiseen. Kovasti pitäisi olla oikeus yhteen jos toiseen etuun ilman minkäänlaisia velvollisuuksia.
Pelisäännöistä ei sovita ja keskustella valmennettavan joukkueen kanssa.
JOHTO keskustelee, sopii menettelytavat ja ohjeistaa joukkuetta toimimaan toivotulla tavalla. Jos ei kiinnosta, voivoi, säännöt on samat kaikille joukkueeseen nimetylle/kuuluvalle.
Tyrmistyin noottikirjeestä - mutta vilkaisu SM-kisojen osallistujalistaan auttaa ymmärtämään edes osin.
Vielä ei tiedä lähteä vaiko ei?
Tv. Muutama aikuisten edustusurheilija tai sitte aika moni paskana!
Millähän tavalla valmennus vastaa tuloksesta, kun urheilija sitoutuu. Ottaako poliittisen vastuun 🤣 vai antaa itselleen potkut?
Valmentaja näkee että urheilija on sitoutunut joten hän antaa kys. urheilijalle enemmän huomiota, opastaa, ohjaa ja sparraa. Jos valmentajasi ei ole kiinnostunut tekemisestäsi se saattaa myös osoittaa hänen huomanneen että "ei mua ny jaksa kiinnostaa" ja hänkään ei viitsi tuhlata aikaa ja energiaa lyömällä päätä seinään.
Pelisääntöjä noudatetaan joo eikä niistä jousteta, mutta kaikki maksetaan kuitenkin itse. Harmi vaan jos ei ole tarpeeksi rahaa noudattaa pelisääntöjä tai sattuu pelkästään olemaan jostain eri mieltä jj kanssa. Millä tuota systeemiä nyt kehittää jos kritiikkiä tai kehitysehdotukdia ei saa urheilijat itse ehdottaa tai saati uskalla esittää asioita sen pelossa, että jj ottaa siitä nokkiinsa ja kostaa sen jollain tapaa
Enkö osaa lukea? Juurihan vuoden vaihteessa myönnettiin tukia ennennäkemätön määrä!
Eikö niitä annettukkaan?