TSH arvo 67, oireina turvotus ja painonnousu. Ensi viikolla lääkäriin. Ymmärtääkseni tuo arvo on todella korkea, onko kokemuksia näin isosta arvosta?
TSH korkea
5
334
Vastaukset
- Anonyymi
On se ja melkein yhtä korkea, 50 oli itellä toteamishetkellä. Käytännössä sulla on todella voimakas vajaatoiminta ja varmasti monta muutakin oiretta.
Hashimoto- Anonyymi
Kuinkahan pian tuollaisen arvon korjaa lääkkeillä ja onko mitään toivoa että turvotus poistuu
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuinkahan pian tuollaisen arvon korjaa lääkkeillä ja onko mitään toivoa että turvotus poistuu
Siitä voit olla huoleti etteikö turvotus häviäsi. Se ottanee jotain kuukausia ennen kuin täysin häviää, mutta viikoissa huomaat jo selviä muutoksia. Parikin vuotta voi toisilla mennä ennen kuin kaikki oireet katoaa eikä aina kaikki poistu ollenkaan. Itsellä on lievä kuulonalenema jäänyt. Tälle on yritetty hakea muuta syytä, mutta kun se tuli kilpparin myötä niin selvä peli se on mistä tullut! Kasvuiässä olin ja autoimmuunitauti on.
Mut vähän ihmettelen etkö ole muuta huomannut, esim: kuiva iho, lisääntynyt väsymys, herkästi väsyvät pistelevät jalat ja kädet, ajatuksen ja muistin heikkous, sydänoire, näköoire
Hashimoto
- Anonyymi
on muitakin oireita, väsymys, korvien tinnitus, hengästyminen, uupumus. pelottaa tuo noin korkea arvo saako sitä kuntoon
- Anonyymi
Nonih, siinäpä sitä tuttu settiä. Suurimmalla osalla tilanne balansoituu hyvin muutamassa kuukaudessa.
Hashimoto
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku604686Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362159Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti511678- 1781659
Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1651537Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.2781372Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm1981219- 871142
- 2041136
- 651094