Joko punaliput ja salot on pakattu Skodan loosteriin, moottori lämmitetty ja naapurustoa myöten valmius lähteä marssille?
Vappumarssille!
Anonyymi
13252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tänä vuonna on ilmoitettu vain yksi voitonpäivän marssikulkue Helsingistä Hyvinkäälle ja se on varattu vain itäautoille. Mukana on pari Ladaa, viime hetken tietojen mukaan 1 Volga ja sitten kymmenittäin näitä tuoreempia itäautoja Toyota rav4, camryjä ja corollia.
Länsiautoilla, kuten Skodilla ei kyllä tuohon putiinia tukevaan kulkueeseen ole mitään asiaa.
Ei sen puoleen, ei siihen kukaan Skodan omistaja kyllä järki-ihmisenä osallistuisikaan.
Lapset ovat niin viattoman tyhmiä ja noloaja, että oikein naurattaa.
Kyllä vain, vastaan sortajaa!
Kiistämätön tosiasia on Toyotan haluttavuus ja laatu joita ei riitä kaikille vaikka hyppisi, pomppisi ja itkisi. Onnellinen Toyotan omistaja vain hymyilee kun näkee muiden huonojen merkkien rytökasoja tienpientareilla.
Leningradin oblastin V8-äänigeneraattoritehdas numero 317 on ainakin ilmoittautunut letkaan.
Hieno juttu. Itse käytän vRS super mallin v16 generaattoria.
Olisihan se noloa kyydittää rouvaa hintti-rivi4 0.7L koneen äänillä.
Onneksi VAG on korvannut hinttisportin äänet kajareista!!!
Yt
Riki
Ajankohtainen aihe!
Kiitos! Tero
Miksi skoodassa on joku pörinä-kovaääninen imitoimassa moottoria eikä kunnon ulkokaiutinta jolla soittaa Internationalea marssiessa? Simply Unclever.
No kun se ulkokaiutin on Toyotan patentoima ja suojelevat sitä yksinoikeudella.
Venäjällä Toyota rivistöt osallistuvat voitononparaatiin ja vappuriehaan ja huolehtivat äänentoistollaan kansainvälisen kuulumisen katselijoille.
Nyt suomen kommarit ovat lähteneet vappukulkueissaan venäjän malliin. Toyotat on jo puunattu valmiiksi.
Voisiko nämä niuvalaisten sekavat jorinat poistaa sekoittamasta asiallista itäautokeskustelua?
Nyt on oikea hetki pestä ja kiilloittaa Taavit ja lähteä maanantaina marssille punalippujen liehuessa!
Me Tojotistit voimme tyytyä katsojiksi
Kiitos! Tero
Paavo Arhinmäki jo kutsuikin.
Onko kaikki nykylapset ja nuoret noin tyhmiä ja idiootteja mitä tästä ketjusta voi todeta?