Joko punaliput ja salot on pakattu Skodan loosteriin, moottori lämmitetty ja naapurustoa myöten valmius lähteä marssille?
Vappumarssille!
13
186
Vastaukset
- Anonyymi
Tänä vuonna on ilmoitettu vain yksi voitonpäivän marssikulkue Helsingistä Hyvinkäälle ja se on varattu vain itäautoille. Mukana on pari Ladaa, viime hetken tietojen mukaan 1 Volga ja sitten kymmenittäin näitä tuoreempia itäautoja Toyota rav4, camryjä ja corollia.
Länsiautoilla, kuten Skodilla ei kyllä tuohon putiinia tukevaan kulkueeseen ole mitään asiaa.
Ei sen puoleen, ei siihen kukaan Skodan omistaja kyllä järki-ihmisenä osallistuisikaan. - Anonyymi
Lapset ovat niin viattoman tyhmiä ja noloaja, että oikein naurattaa.
- Anonyymi
Kyllä vain, vastaan sortajaa!
- Anonyymi
Kiistämätön tosiasia on Toyotan haluttavuus ja laatu joita ei riitä kaikille vaikka hyppisi, pomppisi ja itkisi. Onnellinen Toyotan omistaja vain hymyilee kun näkee muiden huonojen merkkien rytökasoja tienpientareilla.
- Anonyymi
Leningradin oblastin V8-äänigeneraattoritehdas numero 317 on ainakin ilmoittautunut letkaan.
- Anonyymi
Hieno juttu. Itse käytän vRS super mallin v16 generaattoria.
Olisihan se noloa kyydittää rouvaa hintti-rivi4 0.7L koneen äänillä.
Onneksi VAG on korvannut hinttisportin äänet kajareista!!!
Yt
Riki
- Anonyymi
Ajankohtainen aihe!
Kiitos! Tero - Anonyymi
Miksi skoodassa on joku pörinä-kovaääninen imitoimassa moottoria eikä kunnon ulkokaiutinta jolla soittaa Internationalea marssiessa? Simply Unclever.
- Anonyymi
No kun se ulkokaiutin on Toyotan patentoima ja suojelevat sitä yksinoikeudella.
Venäjällä Toyota rivistöt osallistuvat voitononparaatiin ja vappuriehaan ja huolehtivat äänentoistollaan kansainvälisen kuulumisen katselijoille.
Nyt suomen kommarit ovat lähteneet vappukulkueissaan venäjän malliin. Toyotat on jo puunattu valmiiksi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No kun se ulkokaiutin on Toyotan patentoima ja suojelevat sitä yksinoikeudella.
Venäjällä Toyota rivistöt osallistuvat voitononparaatiin ja vappuriehaan ja huolehtivat äänentoistollaan kansainvälisen kuulumisen katselijoille.
Nyt suomen kommarit ovat lähteneet vappukulkueissaan venäjän malliin. Toyotat on jo puunattu valmiiksi.Voisiko nämä niuvalaisten sekavat jorinat poistaa sekoittamasta asiallista itäautokeskustelua?
- Anonyymi
Nyt on oikea hetki pestä ja kiilloittaa Taavit ja lähteä maanantaina marssille punalippujen liehuessa!
Me Tojotistit voimme tyytyä katsojiksi
Kiitos! Tero - Anonyymi
Paavo Arhinmäki jo kutsuikin.
- Anonyymi
Onko kaikki nykylapset ja nuoret noin tyhmiä ja idiootteja mitä tästä ketjusta voi todeta?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1033646Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta143494Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1152429Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää532412Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten772391Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom52190Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1512170HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364361967Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin571902Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt411893