Eräs puolituttu osti Olympuksen OM-1 kameran

Anonyymi

Peräti 20 mpix. 😅🤣😂
Hirveä laite koko vehje. Tekee hintaansa nähden huonoa jälkeä. Minun Samsung Galaxy S22 Ultra pesee tuon laitteen 6-0.

10

798

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinulla köyhällä lapsellisella märkäkorvalla tai sinun samanlaisilla yhtä köyhillä ja lapsellisilla puolitutuillasi ei ole, eikä koskaan tule olemaan varaa ostaa minkäänlaista oikeaa kameraa.

      Sitäpaitsi typerä aloituksesi on pelkkä alkeellinen provo, eikä sinulla ole varaa ostaa sitä mitätöntä Samsungin lelukameraa edes osamaksulla, koska olet menettänyt luottotietosijo kauan sitten.

    • Anonyymi

      Hei älä jaksa pliiiiis. Onhan se nyt selkee juttu et noi vanhat laitteet on vanhoja ja uudet on uusia ja parempii. Me uskotaa kul.

      • Anonyymi

        Hei sinä keskenkasvuinen köyhä ja yksinkertainen räkänokka.

        Mistähän se mielikuvitus puolituttusi on OM-1 kameran mahtanut ostaa?
        Mainittu kamera on niin uusi malli, että sitä ei vielä saa suoraan hyllystä. Se on esitelty helmikuussa 2022 ja tällä hetkellä se on vasta ennakkotilattavissa.

        Ja se OM- 1 on ammattilaiskamera, joka pesee minkä tahansa mitättömän kännykkä lelukameran 100-0


    • Anonyymi

      Yksinkertaisille turajusseille noita kyrvänjatkeita tehdäänkin. Ne kun luulee, että mitä isompi kamera niin sitä parempia kuvia tulee ja luulevat, että hyvän valokuvan tuottaminen on jotain tähtitiedettä.

      • Anonyymi

        Oikeassa kamerassa on paljon isompi sekä herkempi kenno ja paljon laadukkaammat sekä valovoimaisemmat optiikat ( oikeat objektiivit ovat aivan muuta kuin lelujen kiinteät lelulinssit)
        kuin kännykkä lelukameroissa.Lisäksi oikeat kamerat ovat huomattavati nopeampia ja ergonomisesti paljon parempia, koska ne on suunniteltu vain ja ainoastaan kuvauksen ehdoilla.

        Todelliset pölvästit ja köyhät räkänokat eivät ymmärrä edes valokuvauksen ja kamerateknologian alkeita, josta johtuen ne surkimukset luulevat jopa kännyköitä kameroiksi.


      • Anonyymi

        Kakaran elämän suurimmat saavutukset ovat sossun maksama vuokrayksiö betonikasarmissa, ikäloppu peltoauto kuntoinen karvanoppa Corolla ja osamaksulla hankittu Samsungin lelukamera kännykkä


      • Anonyymi

        Sinun syrjäisellä, köyhällä ja takapajuisella kotiseudullasi niitä turajusseja varmasti onkin pilvin pimein.

        Minä en edes tiedä mitä tuollainen junttisana merkitsee, enkä ole koskaan kuullut kenenkään käyttävän tuollaista typerää sanaa.


    • Anonyymi

      Se on aivan totta. Tuollaiset verkonpainot on tarkoitettu äitiään seksuaalisesti ja taloudellisesti hyväksikäyttäville toukohousuille joilta on dna rihmastosta muutama tikapuu poikki.

      • Anonyymi

        Kaikki muut paitsi köyhät keskenkasvuiset kakarat ja henkisesti pikkulapsen tasolle jääneet ääliö räkänokat ymmärtävät sen, että kännykät ovat vain kännyköitä.

        Ne eivät todellakaan ole kameroita eivätkä myöskään tietokoneita.

        Yksilöityyn tarpeeseen tehdyt laitteet ovat aina olleet parhaita takoitukseensa. Toisin sanoen oikeat kamerat valokuvaukseen ja tietokoneet tietojenkäsittelyyn ja ohjelmointiin.


      • Anonyymi

        OM 1 on todella nopea kännykkä leluihin verrattuna. Parhaimmillaan OM 1 kykenee 120 kuvan sekuntinopeuteen, eli paljon parempaan kuin yksikään markkinoilla oleva kännykkä lelukamera.

        Lisäksi OM1:n syväoppiva tarkennusalgoritmi on loistava lelukameroiden huuhaa höpö höpö tarkennus viritelmiin verrattuna.

        OM 1 ja muut oikeat kamerat ovat aikuisille tehtyjä, koska köyhien märkäkorva kakaroiden vähäiset rahat eivät niihin riitä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      250
      4526
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      124
      2961
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2722
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1700
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1543
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      17
      1437
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      52
      1285
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      92
      1216
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      202
      1067
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1055
    Aihe