Eräs puolituttu osti Olympuksen OM-1 kameran

Anonyymi

Peräti 20 mpix. 😅🤣😂
Hirveä laite koko vehje. Tekee hintaansa nähden huonoa jälkeä. Minun Samsung Galaxy S22 Ultra pesee tuon laitteen 6-0.

10

836

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinulla köyhällä lapsellisella märkäkorvalla tai sinun samanlaisilla yhtä köyhillä ja lapsellisilla puolitutuillasi ei ole, eikä koskaan tule olemaan varaa ostaa minkäänlaista oikeaa kameraa.

      Sitäpaitsi typerä aloituksesi on pelkkä alkeellinen provo, eikä sinulla ole varaa ostaa sitä mitätöntä Samsungin lelukameraa edes osamaksulla, koska olet menettänyt luottotietosijo kauan sitten.

    • Anonyymi

      Hei älä jaksa pliiiiis. Onhan se nyt selkee juttu et noi vanhat laitteet on vanhoja ja uudet on uusia ja parempii. Me uskotaa kul.

      • Anonyymi

        Hei sinä keskenkasvuinen köyhä ja yksinkertainen räkänokka.

        Mistähän se mielikuvitus puolituttusi on OM-1 kameran mahtanut ostaa?
        Mainittu kamera on niin uusi malli, että sitä ei vielä saa suoraan hyllystä. Se on esitelty helmikuussa 2022 ja tällä hetkellä se on vasta ennakkotilattavissa.

        Ja se OM- 1 on ammattilaiskamera, joka pesee minkä tahansa mitättömän kännykkä lelukameran 100-0


    • Anonyymi

      Yksinkertaisille turajusseille noita kyrvänjatkeita tehdäänkin. Ne kun luulee, että mitä isompi kamera niin sitä parempia kuvia tulee ja luulevat, että hyvän valokuvan tuottaminen on jotain tähtitiedettä.

      • Anonyymi

        Oikeassa kamerassa on paljon isompi sekä herkempi kenno ja paljon laadukkaammat sekä valovoimaisemmat optiikat ( oikeat objektiivit ovat aivan muuta kuin lelujen kiinteät lelulinssit)
        kuin kännykkä lelukameroissa.Lisäksi oikeat kamerat ovat huomattavati nopeampia ja ergonomisesti paljon parempia, koska ne on suunniteltu vain ja ainoastaan kuvauksen ehdoilla.

        Todelliset pölvästit ja köyhät räkänokat eivät ymmärrä edes valokuvauksen ja kamerateknologian alkeita, josta johtuen ne surkimukset luulevat jopa kännyköitä kameroiksi.


      • Anonyymi

        Kakaran elämän suurimmat saavutukset ovat sossun maksama vuokrayksiö betonikasarmissa, ikäloppu peltoauto kuntoinen karvanoppa Corolla ja osamaksulla hankittu Samsungin lelukamera kännykkä


      • Anonyymi

        Sinun syrjäisellä, köyhällä ja takapajuisella kotiseudullasi niitä turajusseja varmasti onkin pilvin pimein.

        Minä en edes tiedä mitä tuollainen junttisana merkitsee, enkä ole koskaan kuullut kenenkään käyttävän tuollaista typerää sanaa.


    • Anonyymi

      Se on aivan totta. Tuollaiset verkonpainot on tarkoitettu äitiään seksuaalisesti ja taloudellisesti hyväksikäyttäville toukohousuille joilta on dna rihmastosta muutama tikapuu poikki.

      • Anonyymi

        Kaikki muut paitsi köyhät keskenkasvuiset kakarat ja henkisesti pikkulapsen tasolle jääneet ääliö räkänokat ymmärtävät sen, että kännykät ovat vain kännyköitä.

        Ne eivät todellakaan ole kameroita eivätkä myöskään tietokoneita.

        Yksilöityyn tarpeeseen tehdyt laitteet ovat aina olleet parhaita takoitukseensa. Toisin sanoen oikeat kamerat valokuvaukseen ja tietokoneet tietojenkäsittelyyn ja ohjelmointiin.


      • Anonyymi

        OM 1 on todella nopea kännykkä leluihin verrattuna. Parhaimmillaan OM 1 kykenee 120 kuvan sekuntinopeuteen, eli paljon parempaan kuin yksikään markkinoilla oleva kännykkä lelukamera.

        Lisäksi OM1:n syväoppiva tarkennusalgoritmi on loistava lelukameroiden huuhaa höpö höpö tarkennus viritelmiin verrattuna.

        OM 1 ja muut oikeat kamerat ovat aikuisille tehtyjä, koska köyhien märkäkorva kakaroiden vähäiset rahat eivät niihin riitä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      109
      1310
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      901
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      726
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      129
      674
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      666
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      616
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      597
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      555
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      473
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      470
    11. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      457
    12. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      115
      453
    13. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      448
    14. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      445
    15. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      443
    16. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      438
    17. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      437
    18. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      83
      434
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      400
    Aihe