Mies salaa somessa

Anonyymi

Mitä mieltä olette somen käytöstä parisuhteessa? Pitääkö kertoa missä on jne. Näin miehen snapchatissa kun kirjauduin sinne pitkän ajan jälkeen (ei tule käytettyä). Aiemmin mies ei siellä ollut. Eli tehnyt profiilin tässä välillä. Kyse on siis vajaa nelikymppisestä miehestä enkä usko että hänen kavereitaan siellä juuri on. En toki varma ole mutta eivät jotenkin ole sen oloisia tai muutenkaan juuri ole somessa. Eli mitä siellä sitten seuraa.. Mies on kuitenkin nähnyt vaivaakin ja tehnyt avatarin sinne. Tässä on taustalla muutenkin somen aiheuttamaa luottamusongelmaa taustalla ja siksi tuntuu kurjalta että mies on salaa siellä. Jotenkin tekisi myös mieli testata miehen luotettavuus, vaikka se ehkä typerää olisikin, mutta haluaisin varmistua valehteleeko. Mitä mieltä ylipäänsä olette onko tuossa mitään outoa?

7

1156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämän on pakko olla provo. Jos ei ole, niin sanon, että onpa ahdistavaa kyttäämistä. Outous on sinussa.
      Luulen, että miehesi on salaa somessa, koska sinä rajoitat, hallitset ja määräilet liikaa.
      Jos olisin puolisosi, niin piruuttanikin loisin kaikenmaailman profiilit ja avattaret joka paikkaan.

      • Anonyymi

        Eli toinen saa tehdä kaikkea mutta jos sen huomaa on itse se outo kyttääjä. Hmm.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eli toinen saa tehdä kaikkea mutta jos sen huomaa on itse se outo kyttääjä. Hmm.

        Mitä pahaa somen käytössä on?
        Relaa vähän.


    • Anonyymi

      Itse lopetaisin suhten missä on luottamuspula.Kuten sinulla on miestäsi kohtaan. Miksi kytäilet salaa hänen tekemisiä? Mitä hyödyt siitä? Miksi ylensä kidutat itseäsi kun teillä on luottamus pula. Et kykenen nostaa kissa pöydälle heti. Luotamus pulaa o juuri asioista ei keskutella kasvotusten.vaikeat asiat lakaistaan maton alle? Oletko onelinen suhtessasi? Hälytys merkit on jo. Miiksi et lopeta suhde? Oletko rahan takia hänen kanssa? Asunon takia ? Vai pelkäät et löydä uutta miestä?

    • Anonyymi

      Olet varmaan miehellesi näyttänyt tämän kirjoituksesi? Noudatatko itse omia sääntöjäsi vai onko ne säännöt ja rajoitteet vain miestäsi koskevia?

    • Anonyymi

      Somessa oleminen on tottakai ihan ok, mutta jos se menee semmoiseksi, että on tarve seurata 20 vuotta nuorempia gimmoja ja tykkäillä heidän heruttelukuvistaan niin on se vähän kyseenalaista. Vai eikö?
      Tästä puhuttiin ja mies ymmärsi ettei se tunnu oikein kivalta. Eri asia esim. julkkikset tai sellaiset somevaikuttajat joilla selkeästi on tuhansia seuraajia, muttakun kyseessä on joku tavallinen tyttö, joka voi asua vaikka naapurirapussa. Tuntui ymmärtävän, mutta nyt mietityttää sitten tuo snäppiprofiilin ilmestyminen sopivasti sen jälkeen kun näistä asioista juteltiin.

      • Anonyymi

        Ei toista voi omistaa, ei määräillä eikä hallita. Kontrolloida toisen tekemisiä ja mielenkiinnon kohteita. Et sinä hänen eikä hän sinun.
        Olet selvästi sanonut, ettei sun mielestä ole ok kuolata parikymppisiä naapurintyttöjä. Sen pitäisi kaiken järjen mukaan riittää.
        Hän tekee omat valintansa ja toimii tahtonsa mukaan - kuten sinäkin voit tehdä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      177
      10121
    2. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      14
      9621
    3. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      159
      8165
    4. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      273
      7651
    5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      160
      6324
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      88
      6030
    7. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      64
      5857
    8. Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan

      Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit
      Maailman menoa
      100
      4912
    9. Oikeistohallitusten aikaan saannokset.

      Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja
      Maailman menoa
      18
      3992
    10. Pelle Miljoona, 70, saa harvinaista taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on kuussa!

      Pelle Miljoona on kyllä symppis! Peace! Suomen punk-konkari Pelle Miljoona on yksi syksyn Vain elämää -kauden artisteist
      Vain elämää
      62
      1679
    Aihe