Mies salaa somessa

Anonyymi

Mitä mieltä olette somen käytöstä parisuhteessa? Pitääkö kertoa missä on jne. Näin miehen snapchatissa kun kirjauduin sinne pitkän ajan jälkeen (ei tule käytettyä). Aiemmin mies ei siellä ollut. Eli tehnyt profiilin tässä välillä. Kyse on siis vajaa nelikymppisestä miehestä enkä usko että hänen kavereitaan siellä juuri on. En toki varma ole mutta eivät jotenkin ole sen oloisia tai muutenkaan juuri ole somessa. Eli mitä siellä sitten seuraa.. Mies on kuitenkin nähnyt vaivaakin ja tehnyt avatarin sinne. Tässä on taustalla muutenkin somen aiheuttamaa luottamusongelmaa taustalla ja siksi tuntuu kurjalta että mies on salaa siellä. Jotenkin tekisi myös mieli testata miehen luotettavuus, vaikka se ehkä typerää olisikin, mutta haluaisin varmistua valehteleeko. Mitä mieltä ylipäänsä olette onko tuossa mitään outoa?

7

1227

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämän on pakko olla provo. Jos ei ole, niin sanon, että onpa ahdistavaa kyttäämistä. Outous on sinussa.
      Luulen, että miehesi on salaa somessa, koska sinä rajoitat, hallitset ja määräilet liikaa.
      Jos olisin puolisosi, niin piruuttanikin loisin kaikenmaailman profiilit ja avattaret joka paikkaan.

      • Anonyymi

        Eli toinen saa tehdä kaikkea mutta jos sen huomaa on itse se outo kyttääjä. Hmm.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eli toinen saa tehdä kaikkea mutta jos sen huomaa on itse se outo kyttääjä. Hmm.

        Mitä pahaa somen käytössä on?
        Relaa vähän.


    • Anonyymi

      Itse lopetaisin suhten missä on luottamuspula.Kuten sinulla on miestäsi kohtaan. Miksi kytäilet salaa hänen tekemisiä? Mitä hyödyt siitä? Miksi ylensä kidutat itseäsi kun teillä on luottamus pula. Et kykenen nostaa kissa pöydälle heti. Luotamus pulaa o juuri asioista ei keskutella kasvotusten.vaikeat asiat lakaistaan maton alle? Oletko onelinen suhtessasi? Hälytys merkit on jo. Miiksi et lopeta suhde? Oletko rahan takia hänen kanssa? Asunon takia ? Vai pelkäät et löydä uutta miestä?

    • Anonyymi

      Olet varmaan miehellesi näyttänyt tämän kirjoituksesi? Noudatatko itse omia sääntöjäsi vai onko ne säännöt ja rajoitteet vain miestäsi koskevia?

    • Anonyymi

      Somessa oleminen on tottakai ihan ok, mutta jos se menee semmoiseksi, että on tarve seurata 20 vuotta nuorempia gimmoja ja tykkäillä heidän heruttelukuvistaan niin on se vähän kyseenalaista. Vai eikö?
      Tästä puhuttiin ja mies ymmärsi ettei se tunnu oikein kivalta. Eri asia esim. julkkikset tai sellaiset somevaikuttajat joilla selkeästi on tuhansia seuraajia, muttakun kyseessä on joku tavallinen tyttö, joka voi asua vaikka naapurirapussa. Tuntui ymmärtävän, mutta nyt mietityttää sitten tuo snäppiprofiilin ilmestyminen sopivasti sen jälkeen kun näistä asioista juteltiin.

      • Anonyymi

        Ei toista voi omistaa, ei määräillä eikä hallita. Kontrolloida toisen tekemisiä ja mielenkiinnon kohteita. Et sinä hänen eikä hän sinun.
        Olet selvästi sanonut, ettei sun mielestä ole ok kuolata parikymppisiä naapurintyttöjä. Sen pitäisi kaiken järjen mukaan riittää.
        Hän tekee omat valintansa ja toimii tahtonsa mukaan - kuten sinäkin voit tehdä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      110
      2321
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      23
      1024
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      912
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      906
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      589
      861
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      738
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      670
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      646
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      69
      644
    Aihe