Minkä ikäisiä olette? :)

Niin, minkä ikäisiä te Simsfanit olette? Ja oletteko tyttöjä vai poikia? Itse olen 12v tyttö.
Tiedän, näitä topikkeja on jo tuhat, mutta ne on jo "hukkuneet" tuonne sekaan.. :)
261332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

20 ja tyttö

Äänestä

joo oon 13 ja tyttö :)

Äänestä

Tänne on tullut varmasti uusiakin Simsfaneja.
Jos et halua kertoa ikääsi, voit kertoa vain, että mihinkä "ikähaarukkaan" kuulut.

Äänestä

Olen 10v tyttö

Äänestä
  • joo mie oon sit toi maj xD ei varma kiinnosta yhtää xD siis teitä.. :)

    Äänestä

  • sinizz91 kirjoitti:

    joo mie oon sit toi maj xD ei varma kiinnosta yhtää xD siis teitä.. :)

    kyllä toi ainaki mua kiinnostaa koska sitten ainaki mä ihmettelen että mihin se ja se on karonnu C:

    mutta joo ite oon 16 vuotta!!!!
    ja tässä tahtoisin kysyy että kuinka kauan ootte
    pelanneet simssiä?
    siis tarkotan ihan mitä vaan!!.
    ite oon pelannu simssiä jo noin 6-8 vuotta ku en oikee muista sitä tarkkaa lukuu, mutta nii... C;

    Äänestä

  • ...3 vuotta.

    Äänestä

Olen 18 vuotias tyttö. Juuri viikolla ostin sims ryntää raitille ps 2:lle eli tämä pelaaminen on minulle ihan harrastus.

Äänestä
  • 23, taidan johtaa tällä hetkellä :) Joo, ja naispuolinen olen.

    Äänestä

  • Angela kirjoitti:

    23, taidan johtaa tällä hetkellä :) Joo, ja naispuolinen olen.

    No mie olen JO 24 (kalkkis)...taidan olla vähän lapsenmielinen kun simejä pelaan. Mutta se on kiwaa pakoa todellisuudesta. Ym siinä saa käyttää omaa luovuttaan. Minusta se sopii kaiken ikäisille!!!Niin ja olen naine...:D

    Äänestä

  • uffosimssi kirjoitti:

    No mie olen JO 24 (kalkkis)...taidan olla vähän lapsenmielinen kun simejä pelaan. Mutta se on kiwaa pakoa todellisuudesta. Ym siinä saa käyttää omaa luovuttaan. Minusta se sopii kaiken ikäisille!!!Niin ja olen naine...:D

    Kiva kun muutkin "vanhemmat" ihmiset pelaa Simssiä :) On se kyllä kaikenikäisten peli, miksipä ei olisi. Mutta jostain kumman syystä poikia ei tunnu kiinnostavan :)
    Siksikin sitä on niin hauskaa pelata, kun voi tehdä simeillä kaikkea, mitä itse ei oikeassa elämässä tekis..harrastaa syrjähyppyjä yms. Tulis vain äkkiä se uusi lisäri, en malta odottaa että pääsen rakentamaan ravintoloita ym.

    Äänestä

..olen 12w. tyttö. Ja mie oon pelannut tätä sims peliä kohta puol vuotta. Eikä ole kyl kaduttanut et olen ostannut tämän, ei tippaakaan!!!

Äänestä

oon huomenna 10w. aloitin simsin pelaaamisen vähän yli vuosi sitten.

Äänestä
  • oon pelannu vissii siit asti ku iha eka sims tuli! iha totta ku miun kaveri osti sen suunnillee kuukausi senjäklee ku eka sims oli tullu ja sit se poltti sen miulle eli kaua oon pelannu ;)

    Äänestä

Nyt se sitten tuli selville...*huoh* 11 vuotta tässä tavoitellaan Heinäkuussa....xD Tyttö mä tietysti olen :)

Äänestä

Yap, 13-vuotias tyttönen täällä yleensäkin hilluu. :P

Äänestä
  • n. kuukauden päästä 13 vuotta ja tyttö olen. simssiä aloin pelata n. vuosi sitten kun kaverin kanssa tämä ihmepeli löydettiin :)

    Äänestä

oon vissiin tällä hetkellä vanhin eli 26v.niin ja likka myös. olen täysi simsfani vielä tälläkin ikää ja omistan tietty kaikki tähän mennessä ilmestyneet sims pelit.

Äänestä
  • Kaksvitonen nainen. Ostin ihan äsken Double Deluxen kun nyt sen jo sai huokeammalla hinnalla kuin 4 vuotta sitten.

    Äänestä

  • Lim kirjoitti:

    Kaksvitonen nainen. Ostin ihan äsken Double Deluxen kun nyt sen jo sai huokeammalla hinnalla kuin 4 vuotta sitten.

    Minulla taasen tulee 30 mittariin tässä kuussa ja tytteli olen. Useampi vuosi jo pelattu. :-)

    Äänestä

  • Misty kirjoitti:

    Minulla taasen tulee 30 mittariin tässä kuussa ja tytteli olen. Useampi vuosi jo pelattu. :-)

    Olen 13 tyttö, vaikka nimi onkin jou MAN. En keksiny muutakaan...

    Äänestä

  • Tämä naikkonen täällä on 27...ja 3vkon päästä 28 :) Sims rentouttaa rankan duunipäivän jälkeen..

    Äänestä

18, tyttö...

Äänestä

11v ja tyttö.

Äänestä
  • outoo et onx tääl pelkkii tyttöi?

    Äänestä

  • kummastunu kirjoitti:

    outoo et onx tääl pelkkii tyttöi?

    11-wee Gimma.. outoa.. eikö jätkii kiinnosta simssi? :o

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Utelias vain ;D kirjoitti:

Niin, minkä ikäisiä te Simsfanit olette? Ja oletteko tyttöjä vai poikia? Itse olen 12v tyttö.
Tiedän, näitä topikkeja on jo tuhat, mutta ne on jo "hukkuneet" tuonne sekaan.. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu