Perussumalaiset on liki ainoit avoimakkaimmin suome sumena pitäviä isänmaallisia joten mistä ihmestä se jatkuva valehtelu tulee venäläisyyttä ja putuinin suosivaksi? Mistä ihmeestä valhe tulee?
Kertokaa totta ei valheita ja linkkejä missä on persu kremiliä lipomassa eikä yhden ihmisen joka on sekaisin kertomaa sillä YKSI mätä omena aina joka paikassa ja joka asiayhteydessä.
Ilmesesti venäläinen kertoo koska vain venäläiset kääntää asiat juuri päinvastoin.
Selittäkää miksi persuja liitetään venäjään? Asiahan ei ole niin!
6
116
Vastaukset
- Anonyymi
Ei:ssa persut kuuluu ryssän kannattajien ryhmään.
Siksi! - Anonyymi
Kyllähän persut ajavat agendallaan samoja asioita kuin suuri ja mahtava naapurimme. Ei persuja pidä isänmaalisina kuin persut itse. Tämä kertoo hyvin sen, että miksi puhutaan persukuplasta. Persut inhoavat Suomea. Ikinä ei yksikään persu kehu Suomea tai ole ylpeä maastamme - pelkkää katkeraa valitusta kuulee persujen suusta. Purran vappupuhekin oli pelkkää Suomen moittimista ja valittelua siitä miten kaikki on Suomessa huonosti.
Kokoomus on oppositiossa ja kannatus sen kun nousee, eikä kokoomuslaiset valita kaikesta. Eikö se olisi isänmaallista osata kirjoittaa oman isänmaansa nimi oikein?
- Anonyymi
Nykyään "isänmaallisten" venäjäpelkääjien käsitys isänmaallisuudesta on rajat kiinni persujen hallitukseen pääseminen sabotointi ettei ne pääse sulkemaan rajoja jotta Suomelle kävisi samoin kuin Ruotsille. Ainoa vihollinen siis näillä rajat kiinni ääliöoikeistolaisilla rotuopin julistajilla rajat kiinni persut ei rajat auki vihreät tai vasurit.
- Anonyymi
No persu on natsi Putin on natsi ei se kummenpaa, itse Jussihan on ihan venäjän asiantuntija ihan esi historiaa myöten. Purra vihaa EU:ta, se vie kuulemma itsenäisyyden, mutta rakastaa Yhtenäistä Venäjää, kun se haluaa viedä koko maan.
- Anonyymi
Talvella talikkalan markkinoilla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkkeet ovat pois työntekijän palkasta
Jokainen työeläkkeen nimissä maksettu euro on otettu pois työtä tekevältä palkansaajalta. Mitä korkeampi työeläketaso o1601941Etkö sä muru mussakaiseni ymmärrä
Että me päästään lähenemään vain kaveruuden kautta? Vain siten mä voin lähettää sulle kuvia ja viestejä 😌 Tänäänkin o511517"Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"
"Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää1131486- 771388
Sofia Virta: bänet!
Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.711379- 661237
Martina Aitolehdeltä kova tilitys podcastilla: "Kyllä mä turpaan vetäisin"!
Martina Aitolehti tilittää brutaalin rehellisesti Eskolle podcastilla syitä, miksi hän ei ole lähtenyt mukaan julkkisten2201022- 711019
Talousasiantuntija sanoo säästämisestä
" parin kuukauden tulo on sellainen, joka voi olla vaikka tilillä tai jossain korkorahastossa, eikä se ole tuottohakuine190873Siinäpä jäät
Punapää kaipaamaan, kun päätän maallisen vaellukseni. Oma oli valintasi. Sillä minä en jaksa enää kovin pitkää tätä. Ole78842