Olet aina ollut se ainoa oikea minulle.
Tämä kuvaa tunteitani sinua kohtaan ehkä parhaiten: Kun huomenna rakastamme toisiamme enemmän kuin eilen,
miten voin edes kuvitella kuinka paljon rakastamme ylihuomenna?
Ei ole mitään kilpailua
12
585
Vastaukset
- Anonyymi
Ketkä on me? Sinä nainen ja hän mies?
- Anonyymi
Tunteet tulevat ja menevät, mutta mitä olet valmis tekemään rakkauden vuoksi ja rakkaudesta?
- Anonyymi
Mihin ne sinun tunteesi menevät? Tekeminen on helppoa kun joku jota rakastaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mihin ne sinun tunteesi menevät? Tekeminen on helppoa kun joku jota rakastaa.
Ehkä ne haalistui tai jäi syrjään tai jotain ja lopulta muuttui tai tuli tilalle toinen tms.
Tekeminen on helppoa, mutta kenen vuoksi sitä tekisi?
- Anonyymi
Unohda! Ne oli vaan sanaHELINÄÄ sun puolelta. Takas et mua saa. Sinä loukkasit mua. Vääntele sanojas vaikka mutterille.
Teot on vaan puntarissa tällä naisella enään. Se saa joka näyttää eikä jauha potaskaa - Anonyymi
kaunis viesti! Jos ihmiset on kauan toisissaan kiinni, kiintymys vaihtelee, mutta päällimmäiseksi tunteeksi jää "Tämä on oikea minulle". Harvoin se enää nykymaailmassa onnistuu ensimmäisellä kerralla, ehkä muutaman harjoitus kerran jälkeen. Ihmisten kasvaessa kiireidensä ohitse, on aikaa tunnustella itseänsä ja antaa ajatuksensa kierrellä kumppaniaan. Silloin muistaa toisesta ne kauniit asiat, kullattuina muistoina, rakkaina on ne hetket, kun kiintymystunne on vallannut mielen eikä maailmassamme ole muita. Tavallisuus kuuluu elämään, tavallisesti mies ja nainen kulkee rinnakkain eikä peräkkäin.
https://youtu.be/gODbQ0t-neo- Anonyymi
Hyvä kirjoitus. Herättää ajatuksia. Pitää miettiä omia tunteita ja ehkä palata asiaan,
Ehkä ne tavalliset asiat on niitä parhaita jos se oikea on rinnalla kulkemassa tätä elämänsuota missä kaikki tarpoo menemään kovaa vauhtia. Hyvä pysähtyä välillä ja hiljentää mutkiin ajoissa. - Anonyymi
Näin olen sen itsekin miettinyt mutta eipä tuo suhde yksin rakennu…
- Anonyymi
Niin, tunne on vahva.
https://youtu.be/iYWPdMya8WU
Kauniita unia! - Anonyymi
Kun vaan vielä tietäisi kuka olet? Ehkä se hän tai sitten ei :)
- Anonyymi
siitähän tulee sitten ihan suunnaton https://youtu.be/TfY8hR5frEQ
- Anonyymi
Kuulostaa vaan tyhjöän lupailulta vaan kuin ne mummoloiden seinissä roikkuvat taulut, joissa sanotaan elämänohjeita, joita ei kuitenkaan pysty noudattamaan itse, vai?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567845Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675931Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,695434Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515323Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084642Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1092367Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41261Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol51203Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa401067Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471042