C4 ajovaloautomatiikka?

Anonyymi

2005 mallia. Saako ajovalot automaattisesti kirkkaalla kelillä. Syttyvät kun hämärtyy. Mutta polliisi ei ymmärrä jos sanon jotta odota, syttyy ne illalla.

3

215

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saat ne manuaalisesti päälle päivälläkin. Suomessa on ajovalonkäyttöpakko, mutta ilmeisesti nykyään sallitaan erilliset päiväajovalot, mutta ne pitää olla siihen tarkoitukseen, esim. sumarit ei siihen kelpaa. Notta valot päälle pölvästi.

      • Anonyymi

        Porukat ajelee aika hämärälläkin päivä ajovaloilla,vaikka perse on autosta pimeänä. Siinä on suunnittelijalle iso virhe,kun ei ole raaskinut taakse toteuttaa yhtään valoa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Porukat ajelee aika hämärälläkin päivä ajovaloilla,vaikka perse on autosta pimeänä. Siinä on suunnittelijalle iso virhe,kun ei ole raaskinut taakse toteuttaa yhtään valoa.

        Aika moni ei edes tiedä että ajaa perä pimeänä. Eiköhän jokaisessa uudessakin autossa saa manuaalisesti ajovalot päälle. Voi olla helposti nappulan kääntö, tai jossain kosketusnäytön syövereissä. Huollossa ainakin saa ohjelmoitua automatiikan pois käytöstä ja ajovalot aina käyttöön.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      1392
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      921
    3. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      95
      895
    4. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      86
      815
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      57
      737
    6. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      602
    7. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      42
      591
    8. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      577
    9. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      191
      567
    10. 48
      547
    Aihe