Äitini puutarhaa järkkärilläni jossa oli 50 mm kittilinssi. Ikää puutarhalla on jo reilut 70 vuotta joten hieman jouduin tekemään siistimisleikkauksia suihkulähteen reunoilta josta se oli päässyt hieman villiintymään.
Köyhät märkäkorvat ja räkänokat pitäkööt näppinsä irti tästä aloituksesta.
Kuvasin tänään
9
708
Vastaukset
- Anonyymi
Sinulla on vikaa korviesi välissä.
Se sukuvika on kun suksi ei luista - Anonyymi
No et sitten kuvannut Äitisi rautakaivosta ja sen suuaukkoa?
- Anonyymi
No en. Kuvasin kylläkin tätini "välikausiturkin hihansuuta". Näin meillä täällä susirajalla on tapana asiat ilmaista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No en. Kuvasin kylläkin tätini "välikausiturkin hihansuuta". Näin meillä täällä susirajalla on tapana asiat ilmaista.
Arvasinkin että typerimpien lelukameroita hypettävien mielipiteiden kirjoittelijat ovat alunperin kotoisin takapajuisilta ja syrjäisiltä kehitysalueilta.
- Anonyymi
Kittilinssi? Varmaan kannattaisi puhdistaa töhnät pois, jotta saat selkeitä kuvia, ellet sitten tavoittele taiteellista vaikutelmaa.
- Anonyymi
Liotitko varpaitasi Äitisi suihkulähteessä?
- Anonyymi
Toivottavasti asut äitisi luona sillä tuollaisen mötikän (varsinkin jos FF) raahaaminen melko haasteellista.
- Anonyymi
Vieläkö suihkulähde suihkutteli vai joko oli suuttimet tukossa?
- Anonyymi
Voi Voi. Ettekö te nyt mitään osaa tehdä oikein? Oikea polttoväli on sama kuin kohteen ikä. Eli nyt olisi pitänyt käyttää 70mm objektiivia. Puutarhakuvissa on suositeltavaa käyttää kuvausetäisyytenä metreissä samaa lukua kuin polttoväli on milleissä. Eli tässä tapauksessa etäisyyden pitäisi olla 70m. Etäisyydestä ei kannata tinkiä vaikka jostain syystä joutuisi tinkimään polttovälistä. Jos taasen käyttää pidempää objektiivia niin se ei ole niin paha asia kuin liian lyhyen käyttäminen kunhan kuvausetäisyys on sama metreinä kuin polttoväli milleinä.
Jori Maasa, puskakuvaaja jumalan armosta
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774642- 1801937
- 1241620
- 1321176
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161111- 351046
- 78953
- 52916
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78882- 4848