Viking Octantis kokemuksia kiinnostaisi kuulla

Anonyymi

Pienemmän kokoluokan risteilyalus, mutta kohteet hieman erikoisempia, kuten Etelämanner ja Pohjois-Amerikan Isotjärvet. Seilaa Norjan lipun alla, niin pitäisi olla ainakin luotettava ja henkilöstönkin skandinaaveja ymmärtävää väkeä.

1

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jahas, uuvatti on löytänyt laivannimen joka on sopivasti hämäävä.

      Kokemuksiahan kenelläkään tätä foorumia lukevalla ei ole.

      "Viking Octantis isännöi 378 vierasta ja purjehtii huomenna (23.12.2021) kohti Etelä-Amerikkaa toivottaakseen vieraita tammikuussa 2022 Vikingin ensimmäisille matkoille Etelämantereelle. Viking Octantis nimetään virallisesti huhtikuussa 2022 New York City hänen seremoniallinen kummiäitinsä Liv Arnesen, kuuluisa tutkimusmatkailija ja kouluttaja. Laiva lähtee sitten kohti suuria järviä, ja se tekee useita matkoja kevään ja kesän aikana. Toinen, identtinen sisaralus, Viking Polaris, liittyy laivastoon elokuussa 2022 matkoilla arktisille ja Antarktis."

      Siis mitään yhteyttä meikäläisen Viking Linen kanssa.

      Saikos uuvatti taas tumputeltua?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      179
      5645
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      103
      5584
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      180
      4566
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      51
      4023
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      61
      3900
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      31
      3556
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      127
      1284
    8. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      17
      1106
    9. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      17
      958
    10. Jotenkin tämä

      tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭
      Ikävä
      33
      950
    Aihe