Kuinka kivalta ja vapaalta tuntui viime kesänä, kun polki jostain viileän raikkaassa kesäsäässä kotiin. Oli ihan hyviä hetkiä pitempäänkin. Nyt kun mietin, tuntuu sekin niin kaukaiselta. Haluaisin elää, tehdä ja nauttia. Ihan joka hetki. Nyt vaan on niin, että en osaa olla niin kuin joskus ennen. Tuntuu että on yhdessä vuodessa vanhentunut taas paljon. Mutta mä yritän.
Mietin tässä viime kesää
Anonyymi
1265
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei ole enää sitä samaa tunnetta minullakaan. Osittain johtuu omasta päästäni kun olen päivä päivältä vain enemmän sekaisin ollut. Mistään ei pysty nauttimaan samalla tavalla.
Jätä alkoholi pois.
En juo alkoholia. On muitakin syitä miksi pää voi pehmetä ilman päihteitä.
Ok, ymmärrän hyvin. Tsemppiä!
No, rutto vetelee viimeisiään eli moni joutuu palata lähitöihin. Tsemppiä!
"Kiitä" Kiinaa pandemiasta! Vitun Kiina, vitun xi-jinping ja puolue!!!
Mikä v*un pandemia?! Kyllä tässä nyt on ihan muusta kyse.
Korona aiheuttaa vaikka aivosumua ilman muita oireita. Semmoinen kuin kiina-virus mikä on puhekilellä korona. Semmonen vitun rutto! Vitun Kiina, vitun xi-jinping!
https://www.iltalehti.fi/terveysuutiset/a/a9b27763-6780-4a48-afb4-71589319c962
Korona ei ole vaikuttanut omaan elämääni muuta kuin hysteerisen ihmisten kautta. En ole missään vaiheessa ko. flunssaa pelännyt, enkä tietääkseni sitä ole sairastanutkaan. Alusta asti tiesin, että yhteiskuntaa muutetaan pelottelun avulla joksikin muuksi. Ihmettelen kovasti, että aivopesu on niin hyvin uponnut suuriin massoihin. Kamalaa on ollut katsoa tätä touhua.
Vaihdevuosista kyse?
Vaihdevuosi-ikäiset tietää, että yö on nukkumista varten.
Itsellä taas koko kevät ollu yhtä sairastelua ja tuntunut jotensakin masentavalta.
Ihminen joka on aina pitänyt liikkumisesta ja jaksanut hyvin, Ehkä ollu toisinaan liiankin ikiliikkuja. niin yhtä kipua joka päivä ja yö.
Se saa toisinaan hieman äreäksi, valvotut yöt vievät väliin mielen matalaksi.
Tuntuu että on vanhentunut vuosia, eniten ehkä mielessään, ehkä muutenkin.