Aikoinaan Suomeen tuodut neukkuvaimot eivät anna lastensa katsoa suomalaisia asiaohjelmia eivätkä uutislähetyksiä, siksi moni näiden perheiden lapsi on tietämätön venäläisten julmuuksista.
Venäläiset eivät anna lastensa katsoa Suomalaisia uutisia
17
1489
Vastaukset
- Anonyymi
Totuus voi olla tuskaa.
- Anonyymi
Kuinka kattava otantasi on?
- Anonyymi
Juttelin täällä jo kauan asuneen venäläisen kanssa. Ei halunnut puhua sodasta, vaan vähätteli koko asiaa. Olen pettynyt.
- Anonyymi
Kaikille ns. tavallisille venäläisille on lapsena koulussa opetettu, että "suuri ja mahtava" on maailman paras. Ei siitä pääse irti.
- Anonyymi
Virolahdella kaikilla alkoholisteillakin on venakko siivellä..uraa
- Anonyymi
Ei pidä paikkaansa. Useimmilla tuttavillani on upea venäläinen vaimo eivätkä suomalaiset "asia"ohjelmat ja tv-"uutiset" ole kiellettyjä lapsiltakaan.
- Anonyymi
Tarkoittanet "vaimo".
- Anonyymi
Ihan hyviä panokavereita nuo venakot, ei muuhun.
- Anonyymi
Kelpaisi vaimoksi. Ovat edustavampia ja naisellisempia kuin suomalaiset ryhävalaat. Ja tekevät kotitöitäkin.
- Anonyymi
Muuan jalkavaimo valitti, ettei Suomen uutisissa näytetä koskaan hyviä uutisia Venäjältä. Olisi painunut takaisin sinne mistä tulikin ja katsonut siellä "uutisia".
- Anonyymi
No, venäläinen nainen on kuitenkin nainen, ei oo pelkoa, että olis jonninmoinen oletettu, Intersektionaalinenfeministivegaaninenoletettu puoli-apina.
- Anonyymi
Enpä olisi ihan varma tuosta asiasta.
- Anonyymi
Venäläiset naiset tykkäävät miehistä joilla on rahaa 😹😹😹
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäläiset naiset tykkäävät miehistä joilla on rahaa 😹😹😹
Kaikki naiset tykkää!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäläiset naiset tykkäävät miehistä joilla on rahaa 😹😹😹
Miksi naiset aina rakastuvat renttuihin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi naiset aina rakastuvat renttuihin?
Se on se iso jorma. Se vie naisilta jalat alta.
- Anonyymi
Mikä on tilanne nykyään? Vieläkö venäläiset äidit kertovat lapsilleen valeita Suomesta?
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191306
Lempinimi kaivatulle
Minkä lempinimen olet antanut ikäväsi kohteelle mielessäsi häntä ikövöidessä? Hän kulkee aatteissa mukana lempinimellä431146Mikä sai ihastumaan?
Mikä teillä muilla on hänessä (kaivatussasi) saanut ihastumaan itseensä? Muhun vetosi miehessä rehellisyys ja se että o481085Nainen, minne olet piiloutunut
Jäätyykö nenä pakkasella ja et uskalla pistäytyä ulkopuolella, vai pelkäätkö törmääväsi minuun? Voi olla tosiaan kiusall57945Torikahvila R.I.P
"Torikahvilan ylläpito ei vastannut MunFoorumin yhteydenottoon parin viikon kuluessa. Foorumi on suljettu, koska sillä e110876Mikä fiilis tänään
Ystävälläni. Ei minua meidän ikäero edelleenkään haittaa ja olet ollut positiivinenkin. Kaikilla on hyviä ja huonoja päi124844Kiitos päättäjät Kytölehdon päätöksestä
Nyt saimme positiivisen uutisen Hyrynsalmelle. Edistykselliset ja kokonaisuutta laajasti katsovat päättäjät ymmärsivät t67829Olisin halunnut...
Olisin halunnut jutella kaikki asiat selväksi. Olen joskus kirjoittanut tänne huonossa mielentilassa ja todella ajattele82647Palasina edelleen ja paras pala hukassa loppuun asti
💞 Mä et ketään viereeni kaipaa Itselleni toistelen et kaikki hyvin on En tahdo et kukaan Perääni soittaa Helpompi on o113644- 34640