Aikoinaan Suomeen tuodut neukkuvaimot eivät anna lastensa katsoa suomalaisia asiaohjelmia eivätkä uutislähetyksiä, siksi moni näiden perheiden lapsi on tietämätön venäläisten julmuuksista.
Venäläiset eivät anna lastensa katsoa Suomalaisia uutisia
25
2175
Vastaukset
- Anonyymi
Totuus voi olla tuskaa.
- Anonyymi
Kuinka kattava otantasi on?
- Anonyymi
Juttelin täällä jo kauan asuneen venäläisen kanssa. Ei halunnut puhua sodasta, vaan vähätteli koko asiaa. Olen pettynyt.
- Anonyymi
Kaikille ns. tavallisille venäläisille on lapsena koulussa opetettu, että "suuri ja mahtava" on maailman paras. Ei siitä pääse irti.
- Anonyymi
Virolahdella kaikilla alkoholisteillakin on venakko siivellä..uraa
- Anonyymi
Ei pidä paikkaansa. Useimmilla tuttavillani on upea venäläinen vaimo eivätkä suomalaiset "asia"ohjelmat ja tv-"uutiset" ole kiellettyjä lapsiltakaan.
- Anonyymi
Tarkoittanet "vaimo".
- Anonyymi
Ihan hyviä panokavereita nuo venakot, ei muuhun.
- Anonyymi
Kelpaisi vaimoksi. Ovat edustavampia ja naisellisempia kuin suomalaiset ryhävalaat. Ja tekevät kotitöitäkin.
- Anonyymi
Muuan jalkavaimo valitti, ettei Suomen uutisissa näytetä koskaan hyviä uutisia Venäjältä. Olisi painunut takaisin sinne mistä tulikin ja katsonut siellä "uutisia".
- Anonyymi
No, venäläinen nainen on kuitenkin nainen, ei oo pelkoa, että olis jonninmoinen oletettu, Intersektionaalinenfeministivegaaninenoletettu puoli-apina.
- Anonyymi
Enpä olisi ihan varma tuosta asiasta.
- Anonyymi
Venäläiset naiset tykkäävät miehistä joilla on rahaa 😹😹😹
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäläiset naiset tykkäävät miehistä joilla on rahaa 😹😹😹
Kaikki naiset tykkää!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäläiset naiset tykkäävät miehistä joilla on rahaa 😹😹😹
Miksi naiset aina rakastuvat renttuihin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi naiset aina rakastuvat renttuihin?
Se on se iso jorma. Se vie naisilta jalat alta.
- Anonyymi
Mikä on tilanne nykyään? Vieläkö venäläiset äidit kertovat lapsilleen valeita Suomesta?
- Anonyymi
Ihan kun nykyteinimllä ei ois muita lähteitä kun uutiset älypuhelimet kaikilla on torvi
- Anonyymi
Lienee ainoa maa, missä ryssänuutiset lähetetään ennen kotimaista pääuutislähetystä?
- Anonyymi
Ei ne ole ryssänuutisia, vaan suomalaisia uutisia venäjänkielellä. Ongelma on siinä, että täällä asuvat venäläiset pitäisi saada katsomaan niitä omien kanaviensa sijaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ne ole ryssänuutisia, vaan suomalaisia uutisia venäjänkielellä. Ongelma on siinä, että täällä asuvat venäläiset pitäisi saada katsomaan niitä omien kanaviensa sijaan.
Eihän ylen antia kukaan katso. T. Persu.
- Anonyymi
Olisko tv:n "älyllisellä" tuotannolla osuutta kunnan konkurssiin? ))
- Anonyymi
Joo jännää kuinka perillä olet. Venäläisiä yhtään puolustamatta kaikenlaista paskaa jauhetaan tälläkin puolella. Mitähän hyötyä.
- Anonyymi
Toistan samaa kuin muutama täällä: eläköön naisellinen nainen joka tietää olevansa nainen ja on sujut sen tosiasian kanssa. Terveisin uhanalainen lihaa syövä, bensalla ajava, naisia arvostava hetero, töissä käyvä veronmaksaja ja hyvässä ja pahassa vanhan liiton mies. Ota tai jätä siitä kaikesta on eniten työkokemusta ja tietämystä.
- Anonyymi
Venäläinen nainen on kertakaikkiaan upea kun kohdellaan oikein.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa7017663Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?445434HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa3042950Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa
Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki432575- 1712423
- 241914
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t81889mahdollista, että olet ollut iltavuorossa
Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k121752Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.1401728Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon4111638