Aikoinaan Suomeen tuodut neukkuvaimot eivät anna lastensa katsoa suomalaisia asiaohjelmia eivätkä uutislähetyksiä, siksi moni näiden perheiden lapsi on tietämätön venäläisten julmuuksista.
Venäläiset eivät anna lastensa katsoa Suomalaisia uutisia
39
2726
Vastaukset
- Anonyymi
Totuus voi olla tuskaa.
- Anonyymi
Kuinka kattava otantasi on?
- Anonyymi
Juttelin täällä jo kauan asuneen venäläisen kanssa. Ei halunnut puhua sodasta, vaan vähätteli koko asiaa. Olen pettynyt.
- Anonyymi
Kaikille ns. tavallisille venäläisille on lapsena koulussa opetettu, että "suuri ja mahtava" on maailman paras. Ei siitä pääse irti.
- Anonyymi
Virolahdella kaikilla alkoholisteillakin on venakko siivellä..uraa
- Anonyymi
Ei pidä paikkaansa. Useimmilla tuttavillani on upea venäläinen vaimo eivätkä suomalaiset "asia"ohjelmat ja tv-"uutiset" ole kiellettyjä lapsiltakaan.
- Anonyymi
Tarkoittanet "vaimo".
- Anonyymi
Ihan hyviä panokavereita nuo venakot, ei muuhun.
- Anonyymi
Kelpaisi vaimoksi. Ovat edustavampia ja naisellisempia kuin suomalaiset ryhävalaat. Ja tekevät kotitöitäkin.
- Anonyymi
Totta oman kokemuksen mukaan. Suomalaisia vaivaa käsittämätön velttous.
- Anonyymi
Kyllä Venäläiset lapset pärjää täällä koulussa hyvin. Ovat kärki oppilaita sanoo Opettajat.Taidetaan siellä perheissä ymärtää koulun merkitys,parenmin kun Suomalais kodeissa.
- Anonyymi
Muuan jalkavaimo valitti, ettei Suomen uutisissa näytetä koskaan hyviä uutisia Venäjältä. Olisi painunut takaisin sinne mistä tulikin ja katsonut siellä "uutisia".
- Anonyymi
No, venäläinen nainen on kuitenkin nainen, ei oo pelkoa, että olis jonninmoinen oletettu, Intersektionaalinenfeministivegaaninenoletettu puoli-apina.
- Anonyymi
Enpä olisi ihan varma tuosta asiasta.
- Anonyymi
Venäläiset naiset tykkäävät miehistä joilla on rahaa 😹😹😹
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäläiset naiset tykkäävät miehistä joilla on rahaa 😹😹😹
Kaikki naiset tykkää!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäläiset naiset tykkäävät miehistä joilla on rahaa 😹😹😹
Miksi naiset aina rakastuvat renttuihin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi naiset aina rakastuvat renttuihin?
Se on se iso jorma. Se vie naisilta jalat alta.
- Anonyymi
Mikä on tilanne nykyään? Vieläkö venäläiset äidit kertovat lapsilleen valeita Suomesta?
- Anonyymi
Ihan kun nykyteinimllä ei ois muita lähteitä kun uutiset älypuhelimet kaikilla on torvi
- Anonyymi
Lienee ainoa maa, missä ryssänuutiset lähetetään ennen kotimaista pääuutislähetystä?
- Anonyymi
Ei ne ole ryssänuutisia, vaan suomalaisia uutisia venäjänkielellä. Ongelma on siinä, että täällä asuvat venäläiset pitäisi saada katsomaan niitä omien kanaviensa sijaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ne ole ryssänuutisia, vaan suomalaisia uutisia venäjänkielellä. Ongelma on siinä, että täällä asuvat venäläiset pitäisi saada katsomaan niitä omien kanaviensa sijaan.
Eihän ylen antia kukaan katso. T. Persu.
- Anonyymi
Olisko tv:n "älyllisellä" tuotannolla osuutta kunnan konkurssiin? ))
- Anonyymi
Joo jännää kuinka perillä olet. Venäläisiä yhtään puolustamatta kaikenlaista paskaa jauhetaan tälläkin puolella. Mitähän hyötyä.
- Anonyymi
Toistan samaa kuin muutama täällä: eläköön naisellinen nainen joka tietää olevansa nainen ja on sujut sen tosiasian kanssa. Terveisin uhanalainen lihaa syövä, bensalla ajava, naisia arvostava hetero, töissä käyvä veronmaksaja ja hyvässä ja pahassa vanhan liiton mies. Ota tai jätä siitä kaikesta on eniten työkokemusta ja tietämystä.
- Anonyymi
Venäläinen nainen on kertakaikkiaan upea kun kohdellaan oikein.
- Anonyymi
Koira on hyvä eläin jos vertaa ihmiseen, ja tämä koskee naisia ja miehiä, kaikenmaalaisia.
- Anonyymi
Mutta kuitenkin vain eläin. Ihminen tulee aina ensin.
- Anonyymi
Enkä minä,täyttä vale soopaa ilmaston muutos,monisukupuolinen perseeseen nussiminen,venäjän viha,sitä tulee puolen tunnin välein radoista tunnin vlein uutisissa tv stä.kuka helvetti viitsii kunnella eurostoliiton vale mätä medioita🤣😂🤣😂
- Anonyymi
Aikanaan tulivat tänne lähinnä rahan perässä, mutta nykyisin oligarkit ovat venäjällä, ja Arabi-maat kuuluvat uusiin suosikkeihin
- Anonyymi
Ei taida enää olla trokaustoiminta vilkkaimmillaan siellä idässä?
- Anonyymi
Ei lue enää "pilu 10 euro" selässä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei lue enää "pilu 10 euro" selässä!
Taitaa olla nykyään aika arvokasta sekaantua näihin.
- Anonyymi
"Kaikille ns. tavallisille venäläisille on lapsena koulussa opetettu, että "suuri ja mahtava" on maailman paras."
Suomalaisille taas on opetettu että koolla ei ole väliä.- Anonyymi
Onneksi siihen vaimon dildoon saa pattereita Suomestakin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onneksi siihen vaimon dildoon saa pattereita Suomestakin.
Sulla kävi siis tuuri sen toimimattoman jortikkasi kanssa.
- Anonyymi
Purukumi on uutuus Venäjänmaalla.
Taivastelu ei lopu koskaan.
CCCP - Anonyymi
Itse en anna neukkovaimoni katsoa pornoa koska en jaksa jatkuvasti sänkyleikkejä.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1285295Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1935007"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste863486Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1093008Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan302384Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2531826Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan41445- 1081374
Toivottavasti odotat minua
Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.821355Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.761082