Hieman ihmettelen miksi media julkaisee manipuloituja vanhoja kuvia syyrialaisista ja irakilaisista palaneista taloista muka ukrainalaisina raunioina.
Outoja kuvia
13
89
Vastaukset
- Anonyymi
On Ukrainan sodassa positiivistakin. Euroopan huumekauppa on kriisissä, kun maailman korruptoitunein raja, Ukrainan raja, ei vedä enää entiseen malliin.
Suuri määrä Euroopan kamasta tuli ennen sotaa Ukrainan läpi ilman ongelmia.- Anonyymi
Joopa joo herskaa ja kokkelia ja subua saa suomesta niin paljon sielu sietää ja rahaa löytyy
- Anonyymi
Media on umpimätää. Trollaavat valheillaan ja roikkuvat kurjuuksissa. Kun niitä ei seuraa niin elämä on 90% onnellisempaa. Mediat ovat pahanolon suuntauksia.
- Anonyymi
Vaan kumminkin seuraat kun noin tiedät asioista voi voi
- Anonyymi
Valemedia on valemedia. En tue valemediaa millään muotoa.
- Anonyymi
Vieläkö Pietarissa on leipää?
- Anonyymi
MV-Media kertoo kaiken totuuden rehellisesti ja kiertelemättä.
- Anonyymi
medialla on sotakiima . jostain syystä suomi haluaa mukaan sotaan .
- Anonyymi
Onko MV- julkaisu Keskisuomalainen- konsernin media?
- Anonyymi
On niillä kai yhteisiä hallituksen jäseniä. MV näyttää hyvin kepulaiselta.
- Anonyymi
Vuosija sitten jo sanottiin että media tulee hallitsemaan maailmaa. niin Irakin sodassa näytettiin pommikuvia elokuvasta.
- Anonyymi
Ihmettelyä on tuo teidän "sotiminenkin" . Suomalaisena ei voi kuin ihmetellä teidän tyhmyyttä. :D :D
- Anonyymi
Älä nyt persu teeskentele nokkelaa. Se on mahdottomuus.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23518Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a1003366"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin602881IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-612673Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.922485Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭542221Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!
Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä251377- 961308
Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä
On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten3671199Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!
Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll171075