Riittääkö kaks’kymppinen mökkipuutarhan hoitoon vai pitääkö olla järeämpi? Työkoneiksi mietitty etukauhaa ja trukkipiikkejä, kyntöauraa, jyrsintä sekä peräkärryä. Maa on vanhaa savipeltoa.
Puutarhatöihin 20, 26 hv vai vielä isompi?
Anonyymi
3
250
Vastaukset
- Anonyymi
Hevosvoimat riittää, kun hitaasti ajelee. Mutta riittääkö pito pienissä renkaissa noin keveällä traktorilla. Mitään lumitöitä ei ainakaan pysty tekemään, tuskin kyntöhommatkaan onnistu.
- Anonyymi
Ei riitä. pitää ola vähintään 200 heppanen nelikko ja mieluiten turbolla.
- Anonyymi
Miten sen kääntösäde? Ei taida mahtua kääntymään pienellä mökkitontillamme. 🤔
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjän sotilaiden raiskaama 1 vuotias poika kuoli vammoihinsa
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/fac86480-df24-41b8-be6c-6ab6ff6476e4 Järkyttävää tämä jatkuva raiskaaminen. patriarkka Kirilin mielestä p4156122Lasta odottava Johanna Harlin hehkuu Cannesin juhlissa - Some ylistää: "Maailman kaunein mama"
Oi, mitkä kuvat suoraan Ranskan Rivieralta. Onnea loppuodotukseen, Johanna ja Renny Harlin! Oletko muuten katsonut The Harlins -realityä? Mielipiteit753874- 1112221
Meidän Hanko
Siis toi ämmä. Mitähän Stefu maksoi (ehkä ponin), että astuu tiluksilleen kuittailemaan Sohville. Nyt on pappa siinä kunnossa, että kannattanee olla h1531972Soffe on nähty ulkomaisia lätkänpelaajia vonkaamassa
Mahtaakohan joku huolia?901889Sano mies jotain mistä tietäisin että tykkäät
Olen itse kirjoittanut tosi tunnisteellisesti, tiedät mun naisen olevan täällä, jos olet hän. Ihan siksi että uskallan paremmin irl, jos tiedän että t1751501Onko Suomi huonompi kotimaa kuin Venäjä?
Täällä kirjoittelee muutama ihminen Suomesta siihen sävyyn, että kysymys on pakko esittää. Jos siis vertailet toisiinsa näitä kahta maata, onko Venä4691014- 93962
Suomen kuherruskuukausi Ukrainan kanssa on ohi. Väitän, että suomalaisia on harhautettu.
Aivan ensimmäiseksi haluan sanoa, että jokaisella on oikeus mielipiteeseen. Voi myös olla sitä mieltä, että saa haluta Suomen liittymistä Natoon. Enne237960- 27943