Lesta äitien jaksaminen

Miten yleistä uupumus ja tästä johtuva lasten pahoinpitely mahtaa olla lestaäitien parissa?

https://www.kodinkuvalehti.fi/artikkeli/lue/henkilokohtaista/maarit-33-kavi-kasiksi-tyttareensa-oli-kauheaa-huomata-olevansa-aiti
3100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuo meuhkaaminen johtuu vain siitä kuin lapsi on Jumalan edessä viaton ja niin taivaskelpoinen, ja kun taas naisessa asuva saatana ei voi sietää tuota viatonta Jumalan lasta. Siitä se raivo kumpuaa. Saatanan viha Jumalan lapsia kohtaan.

Äänestä
  • Sanoinko selkeästi? Olen tähän johtopäätökseen aikaisemmin kin tullut kun olen itsekin asiaa miettinyt. Itse kun olen aina sydämestäni kallistunut vilpittömästi Jumalan puoleen enemmän kuin saatanan, niin itse en ole koskaan tuntenut vihaa lapsia kohtaan. Lapset on Jumalan enkeleitä, joka lapsia vihaa, vihaa Jumalaa.

    Äänestä

Naiset nyt yleisesti ottaen on muutenkin mitä on, ei niitä kannata edes yrittää ymmärtää. Menee vaa pää sekaisin jos yrittää ymmärtää jotain naisista. onkohan ne edes ihmisiä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miten yleistä uupumus ja tästä johtuva lasten pahoinpitely mahtaa olla lestaäitien parissa?

https://www.kodinkuvalehti.fi/artikkeli/lue/henkilokohtaista/maarit-33-kavi-kasiksi-tyttareensa-oli-kauheaa-huomata-olevansa-aiti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu