Kuulimpa semmosta juttua että annikin grilli loppuu jos ei jatkajaa löydy näin ite annikki oli sanonut niin se vaan tältä kylältä pikkuhiljaa yritykset loppuvat
Taas loppuu kylältäkin yritys
15
6287
Vastaukset
- Anonyymi
No voi harmi jos näin käy. Nakkarikulttuuri on ollut aina osa pienten kylien iltaohjelmaa ja mistä sitä sitten yömyöhään enää ruokaa saadaan? Toivottavasti löytyisi jatkaja.
Toisaalta kylän nuoriso vähenee ja kun ei enää baarejakaan ole kylällä niin eipä tuo toisaalta ihme ole jos lopettaa.- Anonyymi
Hyvä kun loppuu, niin eivät korttelirallaajatkaan jaksa kauaa kierrellä kovaäänisesti kylää
- Anonyymi
Kohta niitä korttelirallaajia ja nuorisoa ei ole enää ollenkaan kylällä niin siinähän sitten mukava seurata kun kylä pikkuhiljaa kuolee pois ja jää vain vanhukset ja heidän lottolaput kaupan kassalla.
- Anonyymi
Eikö kukaan nuori nappais tästä itselleen työpaikkaa? Ja vaikka pikkuisrn kehittäis eväitä🤔
- Anonyymi
Saisi kehittää aika paljonkin. Löysät ranskalaiset ja euroshopper ketsuppi ei ole tätä päivää.
- Anonyymi
Siinä olisi ideaa. Varmaan ihan mukavasti riittäisi asiakkaita.
- Anonyymi
Tälläkin hetkellä Annikki tarvis työntekijää grillille vinkvink!
- Anonyymi
Tämäkin jatkaa Taivalkoskella, hyvä homma!
- Anonyymi
Onko saatu jatkaja vai itekö se Annikki jatkaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko saatu jatkaja vai itekö se Annikki jatkaa?
Taitaa Annikki vielä itse jatkaa.
- Anonyymi
Olenko vääräsää..grilli lopettaa Annikin pitämänä 2pvä kuluttua. Ei saa enään ranskalaisia..
- Anonyymi
Loppuu joo. Eilen kävin grillillä niin tänään viimeinen päivä auki
- Anonyymi
Iso kiitos, Annikki kuluneista vuosista.
- Anonyymi
Miksi laittaa huijarin kautta huutokauppaan?
- Anonyymi
Kuka osti ja jatkuuko toiminta?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622552Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999829Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.537723Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va956492SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936227Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m645830Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615330Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515223HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1214863Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074564