Mikko Kekäläinen on typerys

Anonyymi

Seuraavaksi riisuu housut kun Ella yllyttää. Tommoset juontajat pois ohjelmasta, ei ammattimaista käytöstä. Juontohommat tehdään kunnolla ja pelleilyt tauoilla, ei kalliilla ohjelma ajalla.

10

1152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Osui ja uppos. Kekäläinen pois ohjelmasta. Menkööt kotiin leikkimään.

    • Anonyymi

      Olen ihmetellyt tätä Kekäläisen pestiä. Henkilö on todella surkea, ei mitään ammattitaitoa eikä osaamista. Pitääkö olla vaan pellenä ohjelmassa mukana ja siitä maksetaan.
      Verorahoilla ylläpidetään turhaakin turhempaa ohjelmaa vuodesta toiseen. Onko Yle joku suojatyöpaikka näille mitään osaamattomille sirkuspelleille. ????

      • Anonyymi

        Täysin oikein sanottu. Että vielä verovaroilla noin typerää ohjelmaa!


    • Anonyymi

      Puoliseitsemän tyhjän jauhamis ohjelma!!! Ihan joutavaa hörhöilyä!!! Mutta niinhän tänpäivän ohjelmat en ymmärrä et miksi joutavaa!!!!.

    • Anonyymi

      Ensi viikolla Ella jekuttaa Mikon vääntämään tortun housuun suorassa lähetyksessä. Seuraavalla viikolla keppostellaan pierutyynyillä.

    • Anonyymi

      Puoliseiska on aikansa elänyt ja joutaisi siirtyä historian armeliaaseen hämärään tämän kevätkaudenjälkeen. Mikon ja Ellan typerät temppuilut ja pelleilyt eivät huvita ketään muita kuin heitä itseään. Samat vieraatkin jo viidettä kertaa pinkillä sohvalla koira kainalossa tai ilman, yhdellä peräti kana. Kellonaika olisi mitä parhain asialliselle keskusteluohjelmalle heti alkuillan uutisten jälkeen, mutta ei kun nuo pellefantit vaan jatkavat. Harvoin on enää ketään niin mielenkiintoista vierasta, jolla olisi jotain painavaa sanottavaa, että jaksaisi ohjelman katoa.

    • Anonyymi

      Lieneekö tämä Mikko samoja Kekäläisiä kuin NHL-Kekäläinen. Molemmat ovat ainakin savolaisia.

      • Anonyymi

        Savolainen nolo pelle koko Kekäläinen, ulos ja äkkiä samaten saa ohjelman pistää mappi Ö:hön.
        Verorahojen todellista tuhlaamista ja katsojien aliarvioimista.

        E tuo Ella sen kummempi ole, jokapaikan höylä tv.ssa sillähän hän elättää perheensä, ei siellä Italiassa mitään tienistiä hänelle ole. Honottava ääni !


    • Anonyymi

      Mansikan poimijaksi pieksämäelle joutaa aivan turhake veronmaksajien euroja tuhlataan liikaa vois palkkoja YLELLÄ MUUTENKIN PIENENTÄÄ EI MAKSETA YLIMÄÄRÄISTÄ.

    • Anonyymi

      Savolainen juntti, jolla on vaan peruskoulu käyty !

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      65
      17403
    2. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      43
      5261
    3. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      303
      2866
    4. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      162
      2268
    5. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      36
      2175
    6. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      24
      1794
    7. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      140
      1688
    8. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      410
      1620
    9. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      12
      1602
    10. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      4
      1517
    Aihe