Narsisti yrittää venyttää uhriaan mahdollisimman pitkään, hän lupaa ja lupaa mutta tarkoituksena ei ole koskaan pitää lupaustaan, vaan sillä yrittää saada uhrista kaikki mahdollinen hyöty irti. Lupaukset ja kaunopuheet tulevasta hyvästä mahdollistavat pitkäkestoisen hyväksikäytön. Uhri on todennäköisesti joutunut tilanteeseen jossa ainoa mahdollisuus on vain uskoa narsistia tai muuten uhrin elämästä putoisi pois pohja. Pohjan putoaminen kuitenkin tapahtuu sitten ennemmin tai myöhemmin, joten uhrin kannattaisi lähteä heti, mutta se päätös on vaikea tehdä ymmärrettävistä syistä.
Kun näyttää sille, ettei uhria saa enempää vedätettyä, narsisti syyllistää uhrin ja ottaa itselleen uudet ihmiset joita hän mainostaa uhrille kuinka hyviä he ovat, kiusatakseen uhria. Itsekeskeinen sairas mieli ei anna armoa uhrille.
Narsisti on sairas mjulkku
7
436
Vastaukset 7
- Anonyymi
Narsisti haalii kavereita ja yrittää niiden avulla tuhota uhrinsa, hän ei siedä että joku, ainakaan uhri, olisi häntä pätevämpi vaan hän yrittää tehdä uhristaan nollan, joka joutuisi kysymään kaiken narsistin jalustalle nostamilta ystäviltä.
- Anonyymi
Itseään pitää arvostaa sen verran ettei sairas mjulkku saa mitään otetta.
Se on totta että kaikki kärsii sairaan narsistin temppujen takia. Eläimetkään eivät pahuudelta säästy.
Tietoa narsisteista pitää lisätä roimasti jotta yksikään ei enää tulisi hyväksikäytetyksi vaan tiedostaisi ongelman ajoissa ja estäisi vahingot jotka tämä mjulkku aiheuttaa. Narsistin kanssa ei pidä olla missään tekemisissä. Antakaa omaa lääkettään sille ja katkaiskaa välit kylmästi, kerralla. Jos tilanne hankalampi, hienovarainen, määrätietoisesti kauemmaksi hivuttautuminen silloin parempi keino.
Mielestänii nämä eläimiin verrattavat tunnevammaiset haitantekijät pitäisi lopettaa.- Anonyymi
Tietoa ja kokemusta on. Totuus on aika ottaa vastaan.
Vaatii rohkeutta lähteä ilman pohjaa, mutta se on minunkin nyt tehtävä.
Narsistit muuten työkseen kiusaa älypisteitä saaneita aivojani tehdäkseen minut hulluksi, - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tietoa ja kokemusta on. Totuus on aika ottaa vastaan.
Vaatii rohkeutta lähteä ilman pohjaa, mutta se on minunkin nyt tehtävä.
Narsistit muuten työkseen kiusaa älypisteitä saaneita aivojani tehdäkseen minut hulluksi,viimeisen vuorokauden sain narsistista kidutusta koska olin antautunut juttuihin.
Narsistit opettaa minulle itsestäänselviä asioita kuin ääliölle ja jos ihmettelen sitä alkavat sättiä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
viimeisen vuorokauden sain narsistista kidutusta koska olin antautunut juttuihin.
Narsistit opettaa minulle itsestäänselviä asioita kuin ääliölle ja jos ihmettelen sitä alkavat sättiä.Maailmantilanne on näin vakava ja vielä kehtaa narsisti jauhaa soopaa.
- Anonyymi
Niinpä. Narsistin uhrilla jos on lapsia niin narsisti on taitava kääntämään lapsen uhria vastaan. Lapsi oppii narsulta valehtelemaan. Narsu ei myöskään koskaan muista mitään. Hän unohtaa sopivasti asioita, mutta muistaa kyllä sinusta kaiken materiaalin mitä käyttää. Hänellä ei koskaan ole mitään osaa eikä arpaa mihinkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2261943
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2601144- 20985
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i125686- 37656
Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤222648Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa201587- 38418
- 50418
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell42402