Omatekoiset lajit

Mitä mieltä siitä, että joku henkilö päättää perustaa oman lajin? Milloin lajin perustaminen on hyvä asia ja milloin huono?
2170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onhan niitä yrittäjiä, vanhalle lajille uusi nimi.

Äänestä

Uudelleenpaketoi vähän karatea, nyrkkeilyä ja paini/heittolajeja, niin homma on kasassa. Sitten voi kehittää sille kuvitteellisen historian, ja antaa konseptille nimeksi vaikka Ultimate Street Defence System tai jotain.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä mieltä siitä, että joku henkilö päättää perustaa oman lajin? Milloin lajin perustaminen on hyvä asia ja milloin huono?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu