,,Fennovoima sanoo irti sopimuksen, Lintilä sanoo; "Laiton, siis juuri valmistuneelle ydinlaitokselle Lintilä ei anna mahiksia vieläkään tuottaa sähköä, ao käy hitailla siitäkin päätellen, kun haastattelun kuluessa jankkaa lauseensa 2 kertaan,,
oli Lintilällä hyviäkin uutisia kun sanoi, että tuleme saamaan Virosta kaasua määrän mitä venäjä ei anna, siis turvetta ei tarvii ja jos tarvii niin metsä-hake sen korvaa jo nyt siihen on mahiksia 50% ti ja "aktivoitumalla metsässä 100% ti.
3sen uutisaamussa
Anonyymi
2
119
Vastaukset
- Anonyymi
nyt on erinomainen tilaisuuus harventaa harventamattomat metsä-alueet hakkeeksi,,
se metsäläisenä mieltäni lämmittää,,- Anonyymi
,, toinennii asia ilahduttaa, löysin tuottajan jonka "munat seisoo 100%,ti,,("seisooko munasi)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2074506Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t963259Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881777Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131377Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181336Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20241203- 521138
Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101131Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2481129- 511046