Jossa 18-60 vuotiaat miehet eivät saa lähteä sotaa pakoon. Irakissa varmaan on laki jossa 18-60 vuotiaat naiset eivät saa lähteä sotaa pakoon.
Ukrainassa laki
16
91
Vastaukset
- Anonyymi
Porissa on laki jossa 70 prosenttia 18-60 vuotiaista miehistä ei saa päästää sotaan ja 99 prosenttia jos on persu.
- Anonyymi
Korjaus. Se olikin 100.
- Anonyymi
Ei tietenkään voisi persulle asetta antaa. Kuka takaa kenen puolella ne sotisi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tietenkään voisi persulle asetta antaa. Kuka takaa kenen puolella ne sotisi.
kyllä persu sotii samanlailla kuin talvisodassa sodittiin ja mieltä ei muuteta vaikka kuinka joku suvakki sitä yrittäis vääntää !!! nou hätä !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tietenkään voisi persulle asetta antaa. Kuka takaa kenen puolella ne sotisi.
Ei voi eikä kannata päästää lähellekään. Persu jätetään kotirintamalle vartioimaan nettimikroa ja popkorni mikroa. Aseeksi käy sinkeliritsa kunhan kumilenkki ei ole liian voimakas.
- Anonyymi
Keitä siellä talvisodassa oli kuin perussuomalaiset.?
- Anonyymi
Talonmies Talasmaa ja kansanedustaja Sebastian Tynkkynen(ps,)
- Anonyymi
Yli puolet Helsingin raiskauksista oli ulkomaalaisten tekemiä – poliisi: ”Tilastot puhuvat karua kieltä”
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1079c522-d061-4c7c-bdad-6c8420f5550d - Anonyymi
Suomessakin vainotaan aseista kieltäytyneitä nuoria, hallituksen toimesta?👿😈
- Anonyymi
Niin, mutta arvaappas tapahtuuko niin Venäjälläkin ja seuraamukset siellä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, mutta arvaappas tapahtuuko niin Venäjälläkin ja seuraamukset siellä.
Venäjällä laitetaan foliohattu mandoliinisoittajat Siperiaan. Siperia opettaa sivarit, tai sen pelko.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1634934Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621565- 121499
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211401Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s81143Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951037Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit40957Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298915- 150810
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu278739