Jossa 18-60 vuotiaat miehet eivät saa lähteä sotaa pakoon. Irakissa varmaan on laki jossa 18-60 vuotiaat naiset eivät saa lähteä sotaa pakoon.
Ukrainassa laki
16
83
Vastaukset
- Anonyymi
Porissa on laki jossa 70 prosenttia 18-60 vuotiaista miehistä ei saa päästää sotaan ja 99 prosenttia jos on persu.
- Anonyymi
Korjaus. Se olikin 100.
- Anonyymi
Ei tietenkään voisi persulle asetta antaa. Kuka takaa kenen puolella ne sotisi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tietenkään voisi persulle asetta antaa. Kuka takaa kenen puolella ne sotisi.
kyllä persu sotii samanlailla kuin talvisodassa sodittiin ja mieltä ei muuteta vaikka kuinka joku suvakki sitä yrittäis vääntää !!! nou hätä !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tietenkään voisi persulle asetta antaa. Kuka takaa kenen puolella ne sotisi.
Ei voi eikä kannata päästää lähellekään. Persu jätetään kotirintamalle vartioimaan nettimikroa ja popkorni mikroa. Aseeksi käy sinkeliritsa kunhan kumilenkki ei ole liian voimakas.
- Anonyymi
Keitä siellä talvisodassa oli kuin perussuomalaiset.?
- Anonyymi
Talonmies Talasmaa ja kansanedustaja Sebastian Tynkkynen(ps,)
- Anonyymi
Yli puolet Helsingin raiskauksista oli ulkomaalaisten tekemiä – poliisi: ”Tilastot puhuvat karua kieltä”
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1079c522-d061-4c7c-bdad-6c8420f5550d - Anonyymi
Suomessakin vainotaan aseista kieltäytyneitä nuoria, hallituksen toimesta?👿😈
- Anonyymi
Niin, mutta arvaappas tapahtuuko niin Venäjälläkin ja seuraamukset siellä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, mutta arvaappas tapahtuuko niin Venäjälläkin ja seuraamukset siellä.
Venäjällä laitetaan foliohattu mandoliinisoittajat Siperiaan. Siperia opettaa sivarit, tai sen pelko.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2457504Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393931Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172198Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261547- 461480
- 331382
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3411200Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411012Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23948Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7927